Україна готова захищати права корінних народів відповідно до міжнародних договорів - МЗС

Україна готова захищати права корінних народів відповідно до міжнародних договорів - МЗС

Укрінформ
Україна готова захищати права корінних народів відповідно до міжнародних договорів та продовжувати взаємодію з ООН, ОБСЄ і Радою Європи з цього питання.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ, передає Укрінформ.

МЗС нагадало, що цьогоріч Україна зробила важливий крок у сфері захисту прав корінних народів. 1 липня Верховна Рада ухвалила закон "Про корінні народи України", ініційований Президентом Володимиром Зеленським.

“Рішення свідчить про відданість нашої держави взятим на себе міжнародно-правовим зобов’язанням у цій сфері не лише у заявах, але і у діях. Україна довела, що втілює всеохоплюючу державну політику етнонаціональної єдності, гармонізації міжнаціональних відносин та захисту прав корінних народів”, - наголосило міністерство.

Підкреслюється, що закон розроблений відповідно до вимог Конституції України та відповідає духу і букві Декларації ООН про права корінних народів. Документ сприяє консолідації та розвиткові українського суспільства, а також етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності корінних народів України. Держава гарантує захист ідентичності та самобутності корінних народів, допомагає їм у розвитку власної мови, культури і традицій.

“Надмірна та маніпулятивна реакція Російської Федерації на цей український закон є показовою та доводить, що готовність України захищати права корінного кримськотатарського народу руйнує наративи російської пропаганди про нібито належність тимчасово окупованого українського Криму до РФ”, - відзначили в МЗС.

Також у коментарі йдеться, що Україна готова захищати свої корінні народи, зокрема, працюючи над консолідацією міжнародного тиску на державу-агресора з метою протидії масовим порушенням прав людини на території тимчасово окупованого Криму.

Крім того їх захист буде однією з пріоритетних тем нового міжнародного формату Кримської платформи, який Україна створює з ініціативи Президента Володимира Зеленського.

Міністерство зауважило, що Україна активно діє сама та закликає міжнародну спільноту до рішучих кроків задля захисту прав корінних народів і збереження їхньої самобутності.

Читайте також: Кориневич розповів про цьогорічну особливість святкування Дня корінних народів

МЗС підсумовало, що Україна продовжить розвивати взаємодію з ООН, ОБСЄ і Радою Європи щодо захисту прав корінних народів і залишається відданою взятим на себе міжнародно-правовим зобов’язанням у цій сфері, зокрема, згідно з Декларацією ООН про права корінних народів, Європейською конвенцією з прав людини, Європейською соціальною хартією, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права і Міжнародним пактом про соціальні, культурні та економічні права.

Як повідомляв Укрінформ, в Офісі Президента наголосили, що "Кримська платфрома" об'єднає національні та міжнародні зусилля для деокупації та захисту корінних народів, оскільки для України питання їх захисту стоїть особливо гостро через окупацію Росією Кримського півострова.

9 серпня за ініціативою ООН, відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Саме в цей день у 1982 році вперше відбулось засідання Робочої групи з питань корінних народів.

Фото: Facebook громадської організації "Алєм"

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-