Герасим’юк: Нацрада не отримувала звернення про порушення мовного закону шістьма каналами

Герасим’юк: Нацрада не отримувала звернення про порушення мовного закону шістьма каналами

Укрінформ
Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк заявляє, що Нацрада не отримувала від Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня звернення щодо порушень закону про мову на шести телеканалах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення.

"Національна рада з 16 липня 2021 року і до цього моменту не отримувала жодних звернень або актів від Уповноваженого із захисту державної мови. Ми не вважаємо публічні заяви у соціальних мережах коректним способом спілкування між державними органами, тим більше якщо вони містять неправдиву або неповну інформацію", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим у повідомленні регулятора роз’яснюється, що єдиним органом, який здійснює державний контроль за застосуванням державної мови при поширенні та демонструванні фільмів в Україні, згідно з частиною шостою статті 56 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», є Уповноважений із захисту державної мови.

Читайте також: КСУ оприлюднив рішення про конституційність мовного закону

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не наділена правом і на неї не покладаються обов’язки щодо здійснення такого державного контролю, підкреслюється у заяві.

Також регулятор наголошує, що Національна рада застосовує санкції виключно у разі порушення телерадіоорганізаціями вимог про мовні квоти Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (частина 2 статті 72 ) та/або умов ліцензії, і не має права застосовувати санкції за порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Контроль за виконанням Закону про державну мову – це пряма відповідальність спеціального Уповноваженого», - підкреслили у Нацраді.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці заявив, що за результатами моніторингу Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови було виявлено порушення мовного закону шістьма українськими телеканалами.

Також Кремінь повідомив, що звернувся до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції.

Як повідомлялося, 16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Читайте також: Інтернет­-сервіси хочуть зобов’язати дублювати фільми українською

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

14 липня 2021 року Велика палата Конституційного суду України визнала конституційним Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

16 липня 2021 року набули чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-