Сім років після збиття МН17: Венедіктова розповіла про розслідування

Сім років після збиття МН17: Венедіктова розповіла про розслідування

Укрінформ
Попри розгляд справи у суді, розслідування збиття літака рейсу МН17 продовжується.

Як передає Укрінформ, про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці генпрокурор Ірина Венедіктова напередодні роковин трагедії.

“Ми пильно слідкуємо за процесом та на запит нідерландської сторони надаємо все необхідне сприяння для розгляду справи в суді. Проте на цьому слідство у кримінальному провадженні щодо збиття літака рейсу МН17 не завершилось. Спільно з партнерами з міжнародної спільної слідчої групи ми продовжуємо розслідування, яке спрямовано на встановлення інших осіб, причетних до цього злочину, в тому числі тих, хто здійснював запуск ракети та віддавав відповідні накази”, - написала вона.

Венедіктова запевнила, що українські правоохоронці роблять у цій справі все від них залежне, аби родичі жертв відчули справедливість, а світ – дізнався правду.

Читайте також: Суд у справі МН17: Які запити захисту росіянина відхилили судді

За її словами, встановлення істини потребує кожен злочин, вчинений в умовах збройного конфлікту та пов’язаний зі збройною агресією Російської Федерації. А впродовж 2014-2020 років на території України зареєстровано майже 30 тисяч таких кримінальних правопорушень.

“Воєнні злочини, агресія, злочини проти людяності - не мають строків давності. Ми будемо далі наполегливо робити свою роботу для подолання безкарності за міжнародні злочини, а Міжнародний кримінальний суд допоможе нам у притягненні до відповідальності високопосадовців РФ та ватажків незаконно створених на Сході країни збройних формувань”, - зазначила генпрокурор.

Вона вважає, що перейти на належний рівень взаємодії з Офісом прокурора МКС дозволить завершення процесу ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, що є однією з умов Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Читайте також: На останньому цього літа засіданні суду у справі МН17 присутні родичі жертв

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК "Бук". Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубінський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "ДНР".

Фото: facebook.com/VenediktovaIryna

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-