Разумков підписав закон про скасування повторних іспитів для моряків зі стажем

Разумков підписав закон про скасування повторних іспитів для моряків зі стажем

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон, який передбачає скасування повторних іспитів для моряків за наявності стажу роботи на судні.

Як передає Укрінформ, дані у картці закону “Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу” (№3944) на сайті парламенту свідчать про те, що законодавчий акт направлено на підпис Президенту. 

Закон пропонує визначити умови, при дотриманні яких моряки матимуть право отримати повторне підтвердження своєї компетентності для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях.

Так, повторне підтвердження диплома здійснюється через строк, що не перевищує п’ять років з дати видачі попереднього підтвердження без складання іспитів у державній кваліфікаційній комісії, зокрема, у разі наявності стажу роботи на судні з виконанням при цьому функцій відповідно до отриманого диплома або підтвердження протягом не менше трьох місяців з попередніх п’яти років, або успішного закінчення схваленого навчального курсу або курсів. Крім цього, повторне підтвердження диплома без складання іспитів можливе за умови придатності особи для роботи на суднах за станом здоров’я, наявності чинних свідоцтв про схвалену обов’язкову підготовку, необхідну для диплома, що підтверджується.

Зазначається, що позбавлення звання і вилучення диплома або кваліфікаційного свідоцтва допускається тільки за рішенням суду.

Читайте також: Систему підготовки та дипломування моряків спростили - Криклій

Згідно із пояснювальною запискою, наразі законодавство України не визначає для моряків альтернативних способів повторного підтвердження диплома, а встановлює обов’язкові вимоги щодо проходження моряками курсів підвищення кваліфікації та обов’язкового складання іспитів в державних кваліфікаційних комісіях. У зв’язку з цим моряки, переважна більшість з яких мають підтверджений стаж роботи на суднах та сучасні знання і практичні навички, змушені в обов’язковому порядку складати іспити, безпідставно витрачаючи при цьому кошти та час відпустки між рейсами.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу” (№3944) 29 червня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-