Сьогодні світ відзначає День державної служби

Сьогодні світ відзначає День державної служби

Укрінформ
23 червня відзначається День державної служби Організації Об’єднаних Націй. 

Про це повідомляє Укрінформ.

День проголошений на 57-й сесії ГА ООН згідно з резолюцією від 20 грудня 2002 року на відзнаку внеску державної служби в процес розвитку. ООН закликала держави-члени організувати в цей день спеціальні заходи для висвітлення значення державної служби в житті суспільства, внеску в процес його розвитку, проводити нагородження державних службовців, а також орієнтувати життєві інтереси молоді у напрямку ухвалення рішень щодо кар’єри державного службовця.

Читайте також: Більшість кандидатів на держслужбу вдало склали апробаційний мовний іспит - Нацкомісія

Цього ж дня відзначається і День Державної служби в Україні, встановлений згідно з Указом Президента від 4 квітня 2003 року.

Президент Володимир Зеленський вважає, що ще багато чого потрібно зробити для якісної трансформації державної служби в Україні, зокрема, впроваджувати нові діджитал-проєкти для управління людьми та процесами в держорганах, забезпечити належні умови роботи та провести реформу системи оплати праці держслужбовців. Про це він написав у Фейсбуці з нагоди Дня державної служби, повідомляє Укрінформ.

“В основі будь-якої державної системи завжди – люди. Люди, які виконують закони. Люди, які впроваджують державні рішення. Люди, які своєю працею поєднують сотні установ та організацій, структур і управлінь в єдиний організм, який і є нашою державою. Сьогодні ми відзначаємо професійне свято цих українців – День державної служби”, - зазначив Зеленський.

Читайте також: У Кабміні пояснили мету реформи держуправління

За його словами, фаховість, сумлінність, патріотичність, пріоритет суспільних інтересів – це те, чого незмінно очікують від державних службовців.

Водночас він підкреслив, що є й інші вимоги до них, про які говорять дещо менше, хоча у поєднанні саме з ними забезпечується найбільша ефективність державної служби та її здатність бути сучасною.

“Це – клієнтоорієнтованість. Погодьтеся, звучить трохи незвично в контексті державної служби. Але так має бути. Оскільки державні службовці працюють не для себе, а для людей. А ще – технологічність. Тобто вміння працювати не просто з папірцями, а з сервісами, додатками та алгоритмами”, - переконаний Президент.

Глава держави наголосив, що економіка та суспільне життя прогресують у наш час дуже швидко й державна система повинна не лише встигати за цими змінами, а подекуди – бути лідером у них.

“А отже, потрібні й нові діджитал-проєкти для управління людьми та процесами в державних органах. Сучасні інструменти рівного доступу та належні умови роботи на державній службі. Якісні навчальні програми для професійного розвитку державних службовців. Обов'язково – чесний та прозорий конкурсний відбір на державні посади. Обов'язково – реформа системи оплати праці держслужбовців”, - додав Зеленський.

Читайте також: Уряд планує цьогоріч реформувати систему оплати праці держслужбовців – Немчінов

Він зазначив, що треба ще багато чого зробити для якісної трансформації державної служби в Україні, однак підкреслив, що в нас уже є люди, які вкладають свій професійний потенціал, інтелект та емоції в те, щоб наша держава досягала справжніх успіхів.

“Вітаємо сьогодні всіх наших державних службовців – сумлінних і сучасних, орієнтованих на інтереси суспільства та здатних навчатися. Наснаги вам у роботі! Та тільки найкращих фахівців – у колеги! Зі святом!” - додав Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-