Рада виділила 300 мільйонів на діагностичні центри для новонароджених

Рада виділила 300 мільйонів на діагностичні центри для новонароджених

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила президентський закон №5589 "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні".

Як передає Укрінформ, за відповідне рішення проголосували 333 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, закон розроблено з метою впровадження в Україні ранньої досимптомної діагностики новонароджених дітей для попередження розвитку генетичних захворювань.

Законом пропонується внести зміни до Закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" та збільшити на 300 млн гривень видатки за бюджетною програмою "Розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізація і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я" за рахунок зменшення видатків на таку ж суму за бюджетною програмою "Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту".

Читайте також: У Києві презентували «гарячу лінію» підтримки батьків після пологів

Крім цього, ініціюється створення сучасних центрів неонатального скринінгу (ЦНС), які б забезпечили обстеження новонароджених усіх регіонів України, та високотехнологічного референс-центру для підтвердження діагнозу з використанням широкого спектра найсучасніших лабораторно-діагностичних технологій, а також моніторингу лікування.

Передбачається, що загальна кількість орфанних метаболічних захворювань, які будуть скринуватись у новонароджених України, складає 21 захворювання.

Зазначається, що забезпечення проведення розширеного неонатального скринінгу в Україні є практичним кроком у реалізації прагнення нашої держави до дотримання європейських гуманістичних цінностей в питаннях можливості попередження розвитку захворювань, а не лікування незворотних патологічних змін.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради відповідний законодавчий акт 31 травня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-