Компенсації за затримку зарплат і пенсій - Кабмін ухвалив нові правила

Компенсації за затримку зарплат і пенсій - Кабмін ухвалив нові правила

Укрінформ
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку компенсацій громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення ухвалено без обговорення на засіданні уряду в середу, 14 квітня.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, документом пропонується визначити види грошових доходів, за порушення термінів виплати яких громадянам проводиться компенсація, включивши до них пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством), соціальні виплати, стипендії, заробітну плату (грошове забезпечення), суму індексації грошових доходів громадян, суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, та суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.

Читайте також: Уряд схвалив законопроєкт про компенсації за затримки пенсій і зарплат

У порівняльній таблиці до проєкту постанови зазначається, що компенсація проводиться за рахунок джерел, з яких здійснюються відповідні виплати, а саме — коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.

Зазначається, що метою розроблення документу є приведення Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 № 159 у відповідність до Закону України 4 лютого 2021 № 1214- ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати”.

Читайте також: Президент підписав закон про компенсацію за затримку зарплат, пенсій і соцдопомоги

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 лютого ухвалила в другому читанні та в цілому закон "Про внесення змін до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".

23 лютого 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо компенсацій громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-