При 25 тисячах COVID-хворих щодня доведеться ввести медичне сортування — лікар

При 25 тисячах COVID-хворих щодня доведеться ввести медичне сортування — лікар

Укрінформ
Якщо протягом тижня добова захворюваність на COVD-19 сягне 25 тисяч, лікарі будуть змушені проводити медичне сортування при наданні допомоги.

Про це на пресконференції в Укрінформі заявив професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Сергій Дубров.

“Якщо протягом цього тижня кількість нових випадків буде на рівні 25-30 тисяч, дуже не хочеться цього говорити, але ми стоятимемо на межі сортування... Якщо протягом цього тижня ми матимемо 25 тисяч (хворих на добу - ред.) протягом всього тижня — це буде катастрофа для медичної системи. І навіть якщо якимось дивом ми знайдемо ліжка, знайдемо — теоретично — кисень, ми не знайдемо кваліфікованих працівників, які будуть надавати цю допомогу, оскільки всі вони задіяні для надання допомоги тим пацієнтам, які зараз ії потребують”, - наголосив Дубров.

Читайте також: Лікар каже, що виснаження медиків не компенсують навіть доплати

Він розповів, що у відділеннях інтенсивної терапії деяких медичних закладів уже немає місць.

"Пацієнти перебувають у переоблаштованих інфекційних відділеннях без належної допомоги... Так, лікарі-терапевти, лікарі-інфекціоністи вже навчилися проводити СІПАП (Constant Positive Airway Pressure, CPAP — неінвазивна штучна вентиляція легень — ред.) - те, що раніше проводилося виключно у відділеннях інтенсивної терапії. Але проводять респіраторну підтримку із застосування апаратів СІПАП-терапії і в терапевтичних відділеннях. І тут питання критичне — максимально швидко нам необхідно зменшити кількість нових випадків", - заявив Дубров.

Читайте також: Медичне сортування застосують, якщо заповненість ліжок сягне 100% - Степанов

Як повідомляв Укрінформ, в Україні за минулу добу зафіксували 10 179 нових випадків COVID-19, померли 254 особи, одужали 4946. За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 1 755 888 осіб, одужали 1 352 139 осіб, летальних випадків зареєстровано 34 587. 

За даними МОЗ, показник госпіталізацій перевищує визначений у 60 на 100 тис. населення у 21 регіоні та Києві. Найвищий він у Хмельницькій області - 131,2 на 100 тис. населення, у Вінницькій - 106,4, у Житомирській - 116,2, у Миколаївській - 111,8, у Чернігівській - 108,1, у Києві - 117,4.

Читайте також: В Україні все більше дітей інфікується коронавірусом — лікарка

Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем - у Києві (82,5%), Житомирській області (74%), Київській (74,6%), Львівській (72,5%), Миколаївській (73,5%), Одеській (69,1%), Сумській (67,3%) (при визначеному показнику 65%).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-