Виплата зарплати шахтарям за грудень почнеться вже у понеділок – Прем'єр

Виплата зарплати шахтарям за грудень почнеться вже у понеділок – Прем'єр

Укрінформ
Виплата зарплати шахтарям за грудень відбудеться вже у понеділок, тому до кінця року перед ними будуть погашені всі заборгованості.

Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час вечірнього ефіру телеканалу «Україна» у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми завершуємо цей рік із виконанням усіх фінансових зобов'язань, які були заплановані цим бюджетом. Ми виплачуємо усі заробітні плати. Сьогодні, до речі, шахтарям пішли оплати за жовтень та листопад, і в понеділок буде оплата праці за грудень для усіх шахтарів», - сказав Шмигаль.

Читайте також: «Енергоатом» не має боргів перед СхідГЗК і не має стосунку до зарплат шахтарів

За його словами, уряд також виконає всі інвестиційні оплати, які були заплановані на 2020 рік. Прем'єр зазначив, що державний бюджет на 2021 рік, який Верховна Рада цього тижня ухвалила, збалансований. У ньому збільшилися видатки на соціальну сферу, на освіту, медицину, на оборону. «Всі ці речі у бюджеті заплановані, він збалансований, там збалансована інвестиційна складова», - запевнив глава уряду.

«Ми входимо у наступний рік, упевнено розуміючи, як будемо фінансувати нашу медицину, закупівлю вакцин і як ми будемо рухатися», - додав він.

Читайте також: Для уранових шахт Кіровоградщини перерахували майже 73 мільйонів

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня Верховна Рада підтримала Державний бюджет на 2021 рік, яким передбачаються доходи в сумі 1 трлн 92 млрд грн, видатки - 1 трлн 328 млрд грн, дефіцит бюджету складе 5,5% ВВП.

Документом передбачено зростання ВВП на рівні 4,6%, споживча інфляція на рівні 7,3%, рівень державного боргу до ВВП закладається на рівні 64,6%.

Середньорічний курс долара на 2021 рік, за яким розраховується державний бюджет, становить 29,1 грн за долар.

Зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року складе 6000 гривень, з 1 грудня 2021 року - 6500 гривень.

Пропонується встановити у 2021 році такий прожитковий мінімум на одну особу на місяць: з 1 січня – 2189 гривень, з 1 липня – 2294 гривні, з 1 грудня – 2393 гривні.

Документом пропонується встановити мінімальну пенсію для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1769 гривень, з 1 липня – 1854 гривні, з 1 грудня – 1934 гривні.

Середню зарплату очікують на рівні 13632 гривні на місяць, а безробіття у 9,2%.

У розрізі видатків на безпеку та оборону закладаються витрати на рівні 267 млрд грн, зокрема, 116 млрд грн передбачено на Міноборони.

Міністерство внутрішніх справ отримає близько 98 млрд.

Видатки на освіту становлять 174 млрд грн, з яких на доплати зарплат вчителям – 21,2 млрд грн.

Видатки на медицину становлять 159 млрд грн, з яких передбачається збільшення зарплат медиків на 30%, на програму медичних гарантій плануються витрати 123,4 млрд, на боротьбу з коронавірусом – 19,4 млрд, з яких 2,6 млрд грн на вакцинацію (якщо до того часу з’явиться вакцина).

Читайте також: Зеленський заявив про політичний булінг навколо бюджету та спростував кілька фейків

На програму "Велике будівництво" (розвиток дорожньої інфраструктури) планується виділити 150 млрд грн.

На програми підтримки малого та середнього бізнесу заплановано 12 млрд грн, з яких на реалізацію програми портфельних гарантій планується виділити 10 млрд грн та на компенсацію відсотків за кредитами для мікро- та малого підприємництва – 2 млрд грн.

Приватизація у наступному році має принести бюджету 12 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-