Тупицький не почув від послів G7, що вони не поважають рішення КСУ

Тупицький не почув від послів G7, що вони не поважають рішення КСУ

Укрінформ
Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький не почув від послів "Великої сімки", що вони не поважають рішення КС.

Про це він сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я вам категорично заявляю, що я не почув від послів "Великої сімки", від жодного, що вони не поважають рішення КС. Вони погодились із тим, що закони повинні бути конституційними. Я не почув від послів "Великої сімки", що вони не поважають рішення КС", - сказав він.

"Ми знайшли певне розуміння і погодження", - додав Тупицький.

Він повідомив, що зустрівся, зокрема, з послом Японії, США і ЄС. Тупицький також зауважив, що у послів було цікаве запитання - вони сказали, що "потратили багато грошей, а результату дуже мало. Що в цій ситуації робити?".

Тупицький повідомив, що КС домовився з послами "Великої сімки" - "не з усіма, а з частиною, які були, про співпрацю". Зокрема, за його словами, вони працюватимуть з парламентом для усунення недоліків антикорупційного законодавства.

"Я не знаю, чи можливо це, але у нас функцій тиснути на парламент, щоб він прийняв рішення немає", - сказав голова КС.

Крім того, він зауважив, що суд виважено буде підходити до подібного роду рішень. "А виважений підхід, це звернення до Венеційської комісії, до експертних висновків. До Ради Європи, через ОБСЄ до спеціальних радників Конституційного Суду, які є іноземними громадянами. Вдамось до такого прийому", - сказав він.

Як повідомлялося, 27 жовтня Конституційний Суд за поданням 47 депутатів із фракції ОПЗЖ та депгрупи "За майбутнє" скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування та деякі положення закону "Про запобігання корупції". Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК із перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Читайте також: Доступ до е-декларацій: у Конституційному Суді не чекали, що «так розгорнуться події»

НАЗК 28 жовтня на виконання рішення КС закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням КС скликав 29 жовтня засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці та обороні країни. На засіданні було ухвалено рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій; забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК; державним органам та органам місцевого самоврядування забезпечити доступ НАЗК до реєстрів та баз даних.

Читайте також: Тупицький публічно попросив у Зеленського про зустріч

Зі свого боку уряд 29 жовтня на позачерговому засіданні ухвалив розпорядження, яке зобов’язало НАЗК відкрити реєстр декларацій. У ніч на 30 жовтня Нацагентство поновило доступ до реєстру.

Окрім того, Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КС від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Читайте також: Глава КСУ обурився, що його не запросили на позачергове засідання Радбезу

Уранці 30 жовтня біля КС розпочалася акція за участю кількох тисяч осіб під назвою: “Проведемо суддів-зрадників до Ростова” на знак протесту проти скасування антикорупційної реформи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-