Зарплата медиків у 2021 році збільшиться до 25 тисяч - Зеленський

Зарплата медиків у 2021 році збільшиться до 25 тисяч - Зеленський

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський вважає надважливим фактором – підвищення заробітної плати до 20-25 тисяч грн зарплати лікарям, запровадження страхової медицини та запуск мережі трансплантаційних центрів.

Про це він заявив у посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Надважливим є підвищення заробітної плати медикам. З 1 вересня це зроблено на 25, 50 та 70 відсотків. Це тільки початок. Згідно з планом МОЗ, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20-25 тис. грн, медичної сестри - 15 тис. грн, молодшого медичного персоналу – до 10-12 тис. грн», - сказав Президент.

Він зауважив, що тема COVID-19 заполонила весь простір, але водночас це не єдиний виклик для медичної галузі. «Фейсбук, інстаграм і мій робочий стіл були заповнені зверненнями лікарів щодо другого етапу медичної реформи. Існував ризик звільнення 50-ти тисяч медиків і закриття 332-ох лікарень. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби. Всього цього ми не допустили. Не допустили, щоб дитячі лікарі поїхали за кордон, і відбулося катастрофічне зростання дитячої смертності», - наголосив глава держави.

Читайте також: Україна обговорила з європейськими партнерами поставки COVID-вакцини - Зеленський

За його словами, тема медичної реформи викликає жваві суперечки. Бо ця реформа має як беззаперечні переваги, так і відверто слабкі місця. «Наше завдання – зберегти позитивні моменти та виправити помилки. Реформою мають бути задоволені й пацієнти, і медики всіх рівнів», - сказав Зеленський, додавши, що очікує від профільного комітету та міністерства моделі страхової медицини, що могли б з'явитися в Україні.

Читайте також: Зеленський розраховує на 5 мільярдів надходжень у бюджет від грального бізнесу

Крім того, він відзначив необхідність створення та розвиток системи трансплантології.

Читайте також: Зеленський вимагає розробити модель страхової медицини

«В найближчі два-три роки має працювати мережа трансплантаційних центрів. Це допоможе зберегти багато життів українців без необхідності робити дорогі операції за кордоном», - наголосив Президент.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-