Боротьба з коронавірусом і новий протокол МОЗ: уряд розширив список ліків і послуг

Боротьба з коронавірусом і новий протокол МОЗ: уряд розширив список ліків і послуг

Укрінформ
Кабмін вніс зміни до постанови від 20 березня "Про деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України".

Відповідне рішення прийняте на засіданні 8 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проєктом постанови пропонується розширити перелік товарів, робіт та послуг, які необхідні для здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19. Це викликано тим, що 2 квітня 2020 року МОЗ були затверджені стандарти, протокол для лікування коронавірусної хвороби, вони були доповнені певним переліком лікарських засобів, яких не було раніше, і зараз ми їх у великої кількості завозимо, щоб лікувати наших пацієнтів. Також розширюємо (список) виробів медичного призначення, які використовуються як для діагностування, так і лікування цієї хвороби”, - сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, презентуючи документ урядовцям.

Читайте також: "Плаквеніл" та коронавірус: МОЗ обіцяє, що перебоїв з поставками не буде

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні дав протокольне доручення МОЗ щодо можливості завезення в Україну ліків для орфанних хворих у тих випадках, коли вони не потребують ліцензування та сертифікації, аби забезпечити цю категорію пацієнтів необхідним лікуванням у період карантину.

Окрім цього уряд вніс зміни до постанови 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

"Проєктом змін до постанови 211 пропонується визначення порядку здійснення обов'язкової госпіталізації осіб до обсерваторів та порядок оплати витрат на такі заходи за рахунок місцевих бюджетів з подальшим відшкодуванням з резервного фонду", - поінформував Степанов.

За його словами, також уточнюється перелік випадків, коли не застосовуються заборони, передбачені карантинними заходами. Передусім це стосується людей віком за 60.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-