"Геть руки від Філарета": під Софійським собором проходить акція на підтримку патріарха

Фото
Укрінформ
Під Софійським собором, на території якого у Будинку митрополита проходить засідання Синоду Православної церкви України, зібралась акція на підтримку почесного патріарха Філарета.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на акцію зібралось кількасот людей, переважно літніх, що називають себе парафіянами УПЦ КП. Вони скандують "Філарет" і тримають плакати з написами: "Геть руки від Філарета", "Філарет - наш патріарх", "Епіфаній, гроші не все вирішують", "Епіфаній, не руйнуй церкву", " Філарет, ми за тебе".

Порядок біля собору охороняє кілька десятків правоохоронців, стоїть карета швидкої допомоги. Ситуація контрольована.

Акція під Софіївським собором в підтримку Філарета / Фото: Вікторія Шевченко

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об'єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, митрополит Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх - за внутрішнє церковне життя в Україні.

Читайте також: Священнослужителі збираються на Синод

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

24 травня митрополит Епіфаній скликав Синод ПЦУ. Про порядок денний засідання не повідомлялося.

Митрополит Симеон перед початком Синоду у розмові з журналістами зазначив, що "це чергове засідання Синоду, не з приводу заяв Філарета, але це питання також обговорять".

Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав, що підтримає думку архієреїв стосовно почесного патріарха Філарета, якщо на Синоді порушуватиметься це питання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-