Священнослужителі збираються на Синод

Священнослужителі збираються на Синод

Укрінформ
До Будинку митрополита на території Софії Київської, де має відбутися засідання Священного синоду Української православної церкви, прибувають священнослужителі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, Синод пройде під головуванням Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

До складу Синоду входять 12 членів, троє з яких є постійними: це патріарх Філарет, митрополит Макарій та митрополит Симеон.

До Софії Київської уже прибули предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, патріарх Філарет і митрополити Симеон та Макарій.

Філарет під'їхав до Софії Київської на автомобілі і відразу зайшов у двір, з журналістами не спілкувався.

На засідання Синоду також прибув архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Тим часом біля Софійського собору збираються журналісти.

Наразі про порядок денний та інші деталі засідання Синоду не повідомляють.

Читайте також: Епіфаній запевняє, що не намагався відправити Філарета "на спокій"

Митрополит Симеон у розмові з журналістами зазначив, що "це чергове засідання Синоду, не з приводу заяв Філарета, але це питання також обговорять".

Після завершення Синоду митрополит Епіфаній має зустрітися з журналістами і розповісти про його результати.

Початок засідання заплановано на 10:00. Скільки воно триватиме, невідомо.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об'єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх - за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-