В Укрінформі підбили підсумки проекту

В Укрінформі підбили підсумки проекту "Медіа без упереджень: слова мають значення"

Фото
Укрінформ
В Укрінформі підбили підсумки проекту "Медіа без упереджень: слова мають значення" та обговорили європейські стандарти недискримінації за ознакою статі й національної приналежності.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей проект, результати якого ми презентували, він про те, що журналісти, які вигадують подібні (дискримінаційні, – ред.) заголовки, несуть відповідальність за те, що формують позицію людей, які читають ці матеріали. Це інформаційно-просвітницький проект, який Міністерство інформаційної політики реалізувало спільно з партнерами з Ради Європи та ліги захисту прав жінок "Гармонія рівних". Ми намагаємося вести просвітницьку діяльність, йти більше важким шляхом, але більш відкритим і демократичним на відміну від імперативного шляху або ж "темників", як це відбувається в Російській Федерації і призводить до відсутності критичного мислення. Нам важливо піднімати рівень медіаосвіченості дітей і дорослих, а також розповідати журналістам, як працювати за стандартами", – зазначила перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Водночас вона повідомила, що за два тижні МІП презентує серію відеороликів про європейські стандартні, відзняті за участю українських музикантів. Джапарова підкреслила, що "їх мета – показати українцям, що Європа починається з кожного із нас".

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг зі свого боку уточнив, що особливий акцент під час втілення проекту було зроблено на гендерну чутливість у журналістиці та висвітлення у ЗМІ питань щодо національних спільнот.

За його словами, "Медіа без упереджень: слова мають значення" є результатом синергії двох проектів, які впроваджуються офісом Ради Європи в Україні: "Свобода медіа в Україні" та "Захист національних меншин".

"Цей проект включає три регіональні семінари, що відбулись у Запоріжжі, Ужгороді та Рівному, де поширювалися практичні посібники щодо того, як українським медіа наблизитися до європейських стандартів. Це проект спрацював, серед іншого, у сфері забезпечення гендерної рівності за допомогою медіа, які можуть розвінчувати стереотипи. Другий компонент полягає у зміцнення прав національних меншин, що є вкрай важливим особливо в світлі нападів на ромів, які відбулися з початку 2018 року", – додав Енберг.

Практичний порадник, розроблений в рамках проекту, містить рекомендації щодо того, як уникати сенсаційності, яка ґрунтується на стереотипах і упередженнях. Голова Ліги захисту прав жінок "Гармонія рівних" Олександра Голуб зазначила, що в цьому виданні опубліковано по сім рекомендацій стосовно того, як гендерно чутливо висвітлювати певні події та створювати гендерно чутливу рекламу, а також щодо коректності висвітлення тем, пов’язаних із національними спільнотами.

За словами координаторки проекту "Захист національних меншин, включаючи Ромів та мови меншин в України" Золи Кондур, учасниками тренінгів проекту стали близько 150 журналістів. "Нас дуже часто запитували, чому описуючи інцидент, не можна вказувати етнічність людини. Для того, щбо донести важливість цього, ми також запрошували на тренінги представників ромських громад і взагалі національних спільнот, які пояснювали, як інформація впливає на життя цілої спільноти", – додала вона.

Зі свого боку керівниця проекту "Свобода медіа в Україні", що впроваджується в межах спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи "Партнерство заради належного врядування" Сюзанна Мнацаканян уточнила, що завдяки онлайн-трансляції заходів проекту, долучитися до нього змогли понад тисячу осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-