Половина українських чоловіків вважають себе кращими політлідерами, ніж жінки

Половина українських чоловіків вважають себе кращими політлідерами, ніж жінки

Дослідження
995
Ukrinform
Кожний другий український чоловік вважає, що представники їхньої статі є кращими політичним лідерами, ніж жінки.

Такі дані дослідження «Ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок» оприлюднила в середу, 13 червня, провідний науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ганна Герасименко, повідомляє  кореспондент Укрінформу.

«Чоловіки досить неупереджено ставляться до можливості жіночої зайнятості: вони вважають, що жінки можуть працювати і навіть що вони можуть робити це так само добре, як і  чоловіки (79%), вони погоджуються, що жінки мають отримувати однакову заробітну плату за роботу такої самої цінності ( 81%), але коли мова заходить про лідерські якості жінок, тут чоловіки досить скептичні: значна частина чоловіків вважають, що вони кращі в бізнесі (40%), і що жінки суттєво поступаються чоловікам у великій політиці і є не такими гарними політичними лідерами (50%), - сказала Герасименко. 

Як засвідчило дослідження, 73% чоловіків вважають, що жінки повинні мати такі самі шанси бути обраними до політичних структур, як і чоловіки, а 74% опитаних висловили думку, що  жінки можуть бути такими ж гарними лідерами громад, як і чоловіки. 

Читайте також: На парламентські вибори готові прийти 65% українців

82% респондентів вважають, що на ринку праці існують жіночі і чоловічі професії. 

Дослідження здійснено фахівцями ГО «Український центр соціальних реформ» з ініціативи та фінансової і технічної підтримки Представництва Фонду ООН в Україні та  уряду Великої Британії. Цільовою групою дослідження були чоловіки віком від 18 до 59 років, з представників яких побудована репрезентативна вибірка за регіонами, місцевістю проживання, освітнім станом.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-