МЗС попереджає - працювати у Китаї без візи типу

МЗС попереджає - працювати у Китаї без візи типу "Z" заборонено

Укрінформ
Працевлаштування або робота у будь-якій формі на територію Китаю без наявності робочої візи типу "Z" забороняється, а необхідні документи оформляються виключно за місцем знаходження роботодавця.

Про це повідомляє Консульська служба МЗС у зв'язку з почастішанням випадків затримання правоохоронними органами Китаю громадян України через порушенням правил працевлаштування у країні.

"Відповідно до законодавства КНР, працевлаштування або робота у будь-якій формі без наявності робочої візи типу "Z" забороняється, а документи, які необхідні для оформлення даного типу візи, оформляються виключно за місцем знаходження роботодавця. У разі відсутності типу візи, що дає право на виконання оплачуваної роботи в КНР, громадяни України можуть стати жертвою візових шахраїв та недобросовісних роботодавців, які пропонують роботу без дотримання правил працевлаштування", - йдеться у повідомленні.

У МЗС поінформували,  що до іноземців, які нелегально працюють у Китаї, зазвичай застосовувалися заходи адміністративного впливу у вигляді затримання поліцією на термін до 30 діб, штрафу на суму до 5000 юанів (понад $800), депортації з Китаю із забороною в’їзду до країни терміном від одного до п’яти, а в окремих випадках - до десяти років).

Водночас з 2017 року правоохоронні органи Китаю суворіше реагують на систематичні порушення іноземцями законодавства у сфері працевлаштування. Так, невідповідність типу візи реальній меті поїздки до КНР часто розцінюється китайською стороною як порушення положення статті 322 Кримінального кодексу КНР – незаконний перетин державного кордону. За вчинення зазначеного злочину передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 1 року.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України під час перебування на території Китаю неухильно дотримуватися положень трудового та міграційного законодавства цієї держави, а громадянам, які тимчасово перебувають на території Китаю з метою туризму, культурного, спортивного, наукового обміну, утриматися від виконання будь-якої оплачуваної роботи, зокрема, викладацької.

Окрім того, у МЗС просять громадян України, які мають дійсні візи для в’їзду на територію Китаю з метою працевлаштування , утриматися від роботи, не передбаченої контрактом, оскільки незаконною також вважається робота, виконувана поза межами місця реєстрації в КНР.

Читайте також: 70% українських заробітчан у Китаї працюють викладачами англійської

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України рекомендується невідкладно звертатися до Посольства України в Китайській Народній Республіці за номером телефону: (00 8610) 6532-6359 або адресою електронної пошти: emb_cn@mfa.gov.ua, Генерального консульства України в місті Гуанчжоу за номером телефону:  (00 8620) 38773550 або адресою електронної пошти: gc_cngz@mfa.gov.ua, Генерального консульства України в Шанхаї за номером телефону:  (00 8621) 62953171 або адресою електронної пошти: gc_cns@mfa.gov.ua.

Міністерство закордонних справ України рекомендує також зареєструватися на веб-ресурсі Департаменту консульської служби МЗС України "Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон ("ДРУГ"), який є ефективним інструментом попередження, а в разі кризової ситуації – розшуку та надання сприяння громадянам України у надзвичайній ситуації за кордоном.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-