Законопроект про відтермінування “мовної статті” вже у Раді - Гриневич

Законопроект про відтермінування “мовної статті” вже у Раді - Гриневич

1538
Укрінформ
Законопроект щодо продовження перехідного періоду для мовної статті Закону «Про освіту» має пройти 5 профільних комітетів ВР: науки і освіти, нацменшин, протидії корупції, євроінтеграції та бюджетний. 

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з делегацією представників Ради Європи, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Зі свого боку ми прийняли рекомендації Венеційської комісії та зараз працюємо над їх імплементацію. Ви можете ознайомитися з "Дорожньою картою імплементації статті 7 "Мова освіти" закону України "Про освіту". Тут ми пропонуємо до розгляду графік консультацій, наш план дій щодо реалізації інших рекомендацій Венеційської комісії. Також хочу повідомити, що уряд вже подав до парламенту і у Верховній Раді зареєстровано проект закону, що передбачає видовження перехідного періоду до 5 років - з 2017 до 2023 року», - зазначила міністр.

Гриневич наголосила, що МОН вдячне Венеційській комісії за цю рекомендацію, оскільки продовження перехідного періоду насамперед потрібно з педагогічної точки зору. Так, за її словами, наразі потрібен час для підготовки дітей та шкіл з мовою навчання національних меншин до вивчення окремих предметів українською мовою. Передусім йдеться про вдосконалення вивчення української мови в школах, щоб діти були готові до навчання українською, для підвищення кваліфікації вчителів тощо, сказала вона. 

«Вже в бюджет на 2018 рік ми заклали кошти на підвищення кваліфікації вчителів у школах з мовою національних меншин, також передбачено близько 46 млн гривень на закупівлю обладнання в класи української мови в школах з мовою навчання національних меншин. Учителі української мови в цих школах також отримують набавку за престижність праці не менш як 20%», - зазначила міністр.

Гриневич повідомила, що процес консультацій з національними меншинами розпочався ще до висновку Венеційської комісії. Загалом з угорською громадою відбулося вже три раунди консультацій - у Києві, Ужгороді, та регіоні компактного проживання угорської меншини в Берегові.

Читайте також: Гриневич спростувала заяву Сіярто про консультації щодо Закону про освіту

Як повідомлялося, у вересні 2017 року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. 

Ряд країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних  меншин.

Кабмін 14 лютого схвалив законопроект, що передбачає продовження перехідного період повної імплементації дії статті 7 Закону України «Про освіту» для дітей з національних меншин з 2020 на 2023 рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-