
Міносвіти віддало понад 4,9 мільярда до "коронавірусного" фонду - Гриневич
Понад 4,9 млрд грн вилучили із бюджету Міністерства освіти і науки до Фонду боротьби з COVID-19.
17 серпня 2020
Понад 4,9 млрд грн вилучили із бюджету Міністерства освіти і науки до Фонду боротьби з COVID-19.
07 листопада 2019
Колишнього міністра освіти та науки Лілію Гриневич призначено проректором Київського університету ім. Бориса Грінченко.
30 серпня 2019
Лілія Гриневич передала повноваження новому міністру освіти і науки Ганні Новосад, вручивши їй "перехідні книги" з описом реформ, які здійснювало відомство у період її керівництва.
20 серпня 2019
Уже з вересня батьки школярів зможуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання - сімейною освітою, екстернатом або педагогічним патронажем, що передбачають гнучкіший спосіб навчання.
19 серпня 2019
Завдяки впровадженню освітніх реформ Україна потрапила у світовий тренд змін галузі.
14 серпня 2019
Міністерство охорони здоров'я та Міністерство освіти та науки закликають батьків зробити до 1 вересня дітям щеплення відповідно до Національного календаря щеплень, адже закон передбачає недопуск невакцинованих дітей до відвідування закладів освіти.
Уряд уклав угоду з Європейським Союзом про грант на розвиток професійної освіти.
13 серпня 2019
Міністерство освіти та науки обговорює зі Світовим банком пришвидшення реформи Нової української школи.
06 серпня 2019
Міністерство освіти та науки готує для наступного керівництва міністерства дві перехідні книги, одна з яких повністю присвячена реформі Нової української школи.
У вівторок, 6 серпня, спливає термін, в який пільгові категорії громадян, можуть скористатися правом переведення з контрактної форми навчання на бюджетну, якщо вони не отримали бюджетне місце в ході широкого конкурсу.
У 2019 році зросли обсяги державного замовлення у переміщених закладах вищої освіти та регіональних вишах низки областей.
Принцип виділення місця державного замовлення абітурієнту з найвищими балами ЗНО спрацював. Також вступники стали більш відповідально ставитися до вибору вишу та спеціальності.
На бюджетну форму навчання у 2019 році зараховано 52,5 тисячі, що становить 87% від загальної кількості вступників, які отримали рекомендації до зарахування і принесли документи в обрані виші.
Міністерство освіти та науки планує внести зміни до умов прийому в заклади вищої освіти і зменшити кількість заяв, які можуть одночасно подати абітурієнти, з 7 до 5.
19 липня 2019
Держава вперше спрямувала на місця 37,2 млн гривень для підтримки дошкільнят з особливими освітніми потребами. Основна мета – допомогти цим дітям краще соціалізуватися в суспільстві та дати їм максимум можливостей для розвитку.
17 липня 2019
Перший заступник міністра інформполітики України Еміне Джапарова та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич анонсували старт масштабного освітнього проєкту Youth Media Lab для українських шкіл восени цього року.
Українські фільми та тизери до них розміщуватимуть на Національній освітній електронній платформі для безкоштовного використання під час освітнього процесу.
Випускники магістратури 30 найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей складатимуть атестацію у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
16 липня 2019
Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф та міністр освіти та науки України Лілія Гриневич відкрили новий офіс Британської Ради в Києві.
14 липня 2019
Затверджена Міносвіти Концепція розвитку англійської мови в університетах передбачає рівень В1 як обов’язкову умову вступу.
12 липня 2019
Міністерство освіти та науки призначить освітнім омбудсменом Сергія Горбачова, директор спеціалізованої школи № 148 Києва.
10 липня 2019
З січня 2020 року із скасуванням тарифної сітки оплати праці педагогічних працівників зарплата освітян зросте від 28 до 70%.
Кабінет міністрів представив проєкт закону про професійно-технічну освіту, яким зокрема повноваження по управлінню профтехосвітою передаються на місцевий рівень.
09 липня 2019
Підручники для другого класу Нової української школи будуть доставлені в регіони до 2 серпня.
28 грудня 2018
Міністерство освіти і науки напрацьовує відеокурс, який допоможе вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах.
Кабінет міністрів ухвалив розпорядження про призначення першого заступника та заступника міністра освіти та науки.
22 грудня 2018
Сертифікація вчителів стартує як пілотний проект у 2019 році й стосуватиметься цього року вчителів початкової школи.
20 грудня 2018
Новий закон, спрямований на протидію булінгу, що був ухвалений Верховною Радою 17 грудня 2018 року, передбачає чіткі алгоритми дій у разі цькувань.
18 грудня 2018
Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) надасть грант на 10 млн євро для реалізації проекту «Вища освіта України», у якому наразі беруть участь 7 українських вищих навчальних закладів.
13 грудня 2018
Уряд збільшив кількість заступників міністра освіти і науки з п’яти до шести, новий заступник відповідатиме за фінансову складову освітньої політики.
10 грудня 2018
У 2019 році на початкову школу у державному бюджеті закладено 1 млрд грн.
08 грудня 2018
Міністерство освіти та науки планує провести пілотування програм з інклюзивної освіти у педагогічних вишах.
04 грудня 2018
Заклади системи освіти в 10 областях, де було запроваджено воєнний стан, працюють без змін.
У Києві відбулися змагання з командних ігор «Cool Games» серед школярів.
14 грудня 2017
Рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті закону "Про освіту", можуть бути імплементовані в тому числі через моделі навчання в школах національних громад, які використовуються у Латвії.
13 грудня 2017
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розраховує на те, що проект закон про загальну середню освіту буде внесений на розгляд Верховної Ради навесні.
Висновок Венеціанської комісії щодо "мовної статті" Закону "Про освіту" не зобов’язує Україну вносити зміну у цю 7 статтю.
06 грудня 2017
Державна служба якості освіти виконуватиме не каральну функцію, а навпаки - допомагатиме навчальним закладам поліпшувати результати їхньої роботи.
В Україні до 2020 року планується створити понад 96 тисяч додаткових місць у закладах дошкільної освіти і це дозволить зменшити черги на влаштування дітей у дитсадках.
25 листопада 2017
Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто заявив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування закону про освіту.
23 листопада 2017
Закон про освіту дає більше свободи вчителям, фінансову самостійність навчальних закладів, зобовязує звітувати про фінансові витрати та надходження та вводить нову систему оцінювання якості освіти.
Освітня субвенція буде нараховуватися згідно з формулою, яка враховує особливості кожної територіальної громади.
21 листопада 2017
Чинна система освіти для національних меншин не дає дітям з національних громад розвиватися в межах України та порушує їхні права.
20 листопада 2017
Міністр освіти Лілія Гриневич під час відвідання штаб-квартири НАТО спростувала міфи щодо освітнього закону в Україні.
18 листопада 2017
Для різних національних громад України мають бути представлені різні моделі організації шкільної освіти, аби дитина могла володіти як рідною, так і державною мовами.
17 листопада 2017
Міністр освіти Лілія Гриневич заявила про готовність збільшити держзамовлення на підготовку вчителів української мови, в тому числі для викладання в школах для нацменшин.
Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що діти із угорської нацменшини на Закарпатті стали заручниками виборчої кампанії в Угорщині.
Міністр освіти Лілія Гриневич протягом двох днів перебуватиме із робочим візитом на Закарпатті. У п'ятницю вона проінспектувала ужгородську школу, де навчання ведеться українською та словацькою мовами.
13 листопада 2017
Рішення Венеційської комісії щодо мовної статті закону про освіту буде оприлюднено 10 грудня і стане основним чинником врегулювання спірних питань.
270 переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу Малої академії наук отримали стипендію Президента України.
08 листопада 2017
Кожна національна меншина в Україні має особливі умови проживання, навчання та розвитку, тому й підхід до вивчення дітьми з цих громад української мови має бути різним.
06 листопада 2017
Українська сторона пояснила в НАТО переваги мовної статті нового закону про освіту для дітей національних меншин.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у понеділок відвідає штаб-квартиру НАТО.
03 листопада 2017
Відповідно до нового закону «Про освіту», школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень та витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.
01 листопада 2017
Міністри освіти і науки України та Болгарії Лілія Гриневич та Касимір Валчев провели сьогодні в Одесі обговорення логіки імплементації ст.7 Закону України "Про освіту".
31 жовтня 2017
Більше половини дітей, які відвідують школи з угорською і румунською мовами навчання, не можуть здати ЗНО з української мови, а половина - з математики рідною мовою.
30 жовтня 2017
Висновок Венеційської комісії щодо закону України "Про освіту" можна очікувати приблизно 11 грудня.
Всі держслужбовці мають складати стандартизований іспит-тест з української мови, який би підтверджував вільне володіння нею.
В Україні з'явився новий тренд - більшість російських сімей прагнуть, щоб їхні діти володіли українською мовою і здобували освіту саме в українських школах.
26 жовтня 2017
Вільне володіння українськими школярами державною мовою, незалежно від приналежності до національної меншини, не може бути предметом компромісів.