МЗС застерігає від працевлаштування через сумнівні компанії з морських перевезень

МЗС застерігає від працевлаштування через сумнівні компанії з морських перевезень

Укрінформ
Міністерство закордонних справ застерігає наших співгромадян від працевлаштування через сумнівні компанії з метою морських перевезень громадян до інших країн.

Часто така діяльність є незаконною і тягне за собою суворе покарання, заявив  у четвер, 8 лютого, журналістам директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ті громадяни, які гіпотетично розглядають для себе можливість працевлаштування через ті чи інші компанії з метою перевезення громадян до інших країн, мають чітко розуміти, про що йдеться і які наслідки це все може тягнути. Ми хочемо висловити застереження нашим співгромадянам і будемо просити їх уникати підписання  контрактів із сумнівними агенціями, сумнівними компаніями щодо незрозумілого працевлаштування і, безумовно, не погоджуватися  на перевезення нелегальних мігрантів. Вони мають чітко усвідомлювати, що за це передбачено дуже суворе покарання", - сказав Погорельцев. 

Він додав, що берегова охорона у Греції працює дуже добре,  і "перспектива великих заробітків несумісна з тими покараннями, які фактично вже мають 42 особи, яким винесено вироки від 8 до 25 років позбавлення волі".

За словами Погорельцева, в Україні  є безліч крюінгових компаній з гарною репутацією, які знають специфіку роботи в цій галузі і роблять усе згідно із законом. "Але є, як ми говоримо,  сумнівні. А насправді ті компанії, які займаються перевезенням нелегальних мігрантів, - це злочинні угруповання", - наголосив Погорельцев. 

Відповідаючи на запитання журналістів, він повідомив, що МЗС співпрацює з компетентними органами з метою виявлення таких угруповань, інформація про цю системну проблему  доводиться до відповідних служб  в Україні, з цього приводу проводилася серія міжвідомчих нарад.

"Але брак інформації - це ключовий момент, який зводить нанівець цю співпрацю. Наші громадяни,  які перебувають під слідством, на жаль, як правило, не надають інформації про те,  хто їм пропонував цю роботу, хто їх залучав до цієї протиправної діяльності. А брак цієї інформації від наших громадян і їхніх родичів дуже ускладнює роботу правоохоронних органів. Мотивація у громадян різна, але насамперед - це побоювання за життя родичів", - констатував Погорельцев. 

Читайте також: У Греції затримали 120 українських моряків за перевезення нелегалів

Як повідомляв Укрінформ, за звинуваченнями у перевезенні нелегальних мігрантів до Греції  затримано 120 українських громадян, 42 з них уже засуджені за це до позбавлення волі на термін від 8 до 25 років. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-