Засновник журналістської премії ім. Сахарова закликав до солідарності

Засновник журналістської премії ім. Сахарова закликав до солідарності

1147
Ukrinform
В Укрінформі у середу відбулася офіційна церемонія нагородження ряду незалежних ЗМІ, активістів та авторів відзнакою орденом "За мужність" імені Андрія Сахарова, який вручається публіцистам, що стоять на боці правди.

Відзнаки вручив особисто засновник Премії імені А.Д.Сахарова "За журналістику як вчинок" - підприємець і правозахисник, член Гельсінської групи Петро Вінс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні ми тут зібралися, щоб нагородити героїв слова, людей, які загинули за це слово, які знаходяться в ув’язненні, і ті видання, які також вірно служать цій справі", - заявив Вінс.

Читайте також: Премія ім. Сахарова чекатиме на Сущенка вдома - донька

Він нагадав, що з 1992 по 2018 роки в світі загинули 1277 журналістів, у країнах колишнього СРСР з 1991 року загинули через свою діяльність понад 520 працівників ЗМІ. При цьому, у 2017 році було заарештовано найбільше журналістів (262 особи), а 2016-ий став "рекордним" за кількістю вбитих працівників ЗМІ. 

"Служіння журналістиці є важким і в тоталітарних країнах, таких як Росія, Китай, Північна Корея, і в демократичних", - наголосив правозахисник.

Вінс підкреслив, що в цих умовах дуже важливою є журналістська солідарність та підтримка, передусім тих, хто перебуває в ув’язненні чи зазнає утисків і переслідувань. 

Зокрема, ордена "За мужність" були удостоєні незаконно утримуваний у РФ журналіст Укрінформу Роман Сущенко, політв'язень, український режисер Олег Сенцов, кримський журналіст Микола Семена, убитий у 2000 році засновник "Української правди" Георгій Гонгадзе, вбитий у 2001 році директор ТРК "ТОР" Ігор Александров, викрадений у Донецьку український публіцист Станіслав Асєєв та інші. Відзнаки отримали їхні рідні та близькі. 

Крім того, орден вручено колишньому російському політв’язню Андрію Бубєєву, який став емігрантом та отримав українське громадянство.

Серед нагороджених українських ЗМІ - редакція "Крим. Реалії", інтернет-газета "Українська правда", газета "День".

За словами Петра Вінса, загалом орденом нагороджено 30 журналістів посмертно. Крім того, нагороди удостоєні ще близько 50 борців за правду, які перебувають в ув’язненні чи зазнають переслідувань.

Премія імені А.Д. Сахарова "За журналістику як вчинок" заснована у 2001 році підприємцем і правозахисником Гельсінської групи Петром Вінсом як вдячність академіку Сахарову за підтримку в часи переслідування радянським режимом сім'ї Петра. 

У 2017 році з ініціативи організаторів для справжніх борців за правду був заснований орден "За мужність".

У Росії одним із перших орденом "За мужність" було нагороджено автора "Нової газети" Алі Феруза. Члени журі відзначили і публіциста Бориса Стомахіна, який отримав за свої погляди загалом 14,5 років в'язниці. Посмертно нагороджені Ганна Політковська, Борис Нємцов, Юрій Щекочихін та інші

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-