У Нацраді розповіли про ризики кодування телеканалів

У Нацраді розповіли про ризики кодування телеканалів

Укрінформ
Кодування супутникового сигналу навесні 2018 року, про яке домовились представники найбільших українських медіагруп - Inter Media Group, StarLightMedia, «Україна» та «1+1», призведе до того, що українцям будуть доступні переважно російські телеканали. 

Окрім того, це фактично закриє для жителів Криму та ОРДЛО доступ до українського телебачення,  написав на своїй сторінці у Фейсбуці член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. 

«З точки зору довгострокової стратегії розвитку телеіндустрії, кодування супутникового сигналу, загалом, є позитивним кроком, який стане імпульсом для додаткової капіталізації телеіндустрії, розвитку мереж провайдерів програмної послуги (кабельних мереж), IPTV/OTT, боротьби з піратством та безліцензійною діяльністю, виведення з практики телеперегляду на супутнику російських телеканалів. З середньо- та короткострокової стратегії, в умовах фактичної війни та боротьби за повернення окупованих/непідконтрольних територій маємо наступні ризики. Російські телеканали на супутнику не закодовані. Тобто кодування більшості українських телеканалів призведе до того, що українцям будуть доступні здебільшого російські телеканали, сигнал яких розповсюджується вільно», - зазначив Костинський.

Масштаб ризику, за його словами, є значним, адже супутникове телебачення дивиться близько третини українських сімей.

«Щоб нівелювати цей ризик, українці мають купувати тюнери та підписуватися на платних супутникових провайдерів, таких як Viasat та Xtra TV, або підключатися до кабельних мереж (мереж провайдерів програмної послуги, інтернет-провайдерів), якщо такі наявні в їхніх містечках, селах та селищах», - уточнив член Нацради.

Він акцентує, що без більшості українських телеканалів на супутнику на певний час залишаться українські села, прикордоння, а також окупований Крим і тимчасово непідконтрольні райони Донецької і Луганської областей.

«Українське прикордоння досить погано охоплене ефірним цифровим та аналоговим українським телебаченням. В ефірі вздовж прикордоння доступний, як правило, легальний сигнал російських, білоруських та інших іноземних телеканалів. Українське телебачення можливо дивитися, як правило, через супутник. Крім того, щоб якісно охопити прикордоння ефірним цифровим сигналом українських телеканалів, потрібно будувати десятки нових телевеж, отримувати згоду провайдера "Зеонбуд" на придбання та встановлення на цих вежах нового обладнання, а також отримувати згоду телеканалів платити за можливість мовлення у великій кількості прикордонних районів, в яких населення проживає дисперсно, в невеликих містечках та селах. Сьогодні і завтра супутникове телебачення - це єдина технологія розповсюдження телевізійного сигналу, яка охоплює всі окуповані території, все прикордоння, всю країну. Через супутник мешканцям окупованих територій доступні практично всі українські телеканали», - пояснює Костинський.

Він зазначає, що ефірне телевізійне мовлення - цифрове або аналогове - є локальним. Відтак, вежа з Чонгару не доставить якісний ефірний телевізійний сигнал на дистанцію більш ніж на 20-80 км.

Читайте також: «Перший західний» почав мовлення у зоні АТО

«Це максимальний радіус мовлення на Крим, при тому, що ця вежа стоїть майже на адмінкордоні з Кримом. Аналогічна ситуація і з ОРДЛО. Але зауважте, що на "лінії розмежування" відбуваються бойові дії і найближчі вежі знаходяться на значній віддаленості від непідконтрольних територій. За умови блокування мовлення українських телеканалів в інтернет-мережах в ОРДЛО та Криму, єдиною технологією доставки сигналу на всі окуповані території також залишається супутник. Кодування сигналу українських телеканалів фактично закриє для мешканців Криму та ОРДЛО доступ до українського телебачення», - додав Сергій Костинський.

Як повідомлялося, медіагрупи Inter Media Group, StarLightMedia, «Україна» та «1+1» загалом транслюють 23 телеканали: «Інтер», К1, К2, НТН, «Мега», «Піксель», Zoom, Enter-фільм, СТБ, ICTV, Новий, М1, М2, «Оце», «Україна», НЛО-TV, «Індиго TV», «1+1», ТЕТ, «2+2», «Плюсплюс», «Бігуді» та УНІАН-ТБ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-