Скандал з ракетами КНДР може загальмувати надання Україні летальної зброї - Айвазовська

Скандал з ракетами КНДР може загальмувати надання Україні летальної зброї - Айвазовська

Укрінформ
Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ольга Айвазовська вважає, що заява старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) про нібито причетність України до постачання двигунів для ракет КНДР може загальмувати прийняття Сполученими Штатами Америки рішення про надання Україні летальної зброї.

Про це вона сказала в ефірі телеканалу "112 Україна".

“Динаміка комунікації, зокрема щодо надання летальної зброї Україні, вкрай пришвидшилась, і проти цього могла бути використана ця історія”, - сказала Айвазовська.

На її думку, заява експерта “виглядає як дуже спланована акція проти України”

“Ми пам’ятаємо скандал попередній, що стосувався “Кольчуг” і Іраку, і ми розуміємо, що навіть будучи звинуваченою, сторона може опинитися в певній політичній ізоляції, або можуть пригальмовуватись інші процеси, навіть якщо вона не винна”, - підкреслила Айвазовська.

Читайте також: Росія попри санкції 17 років озброювала КНДР - Стокгольмський інститут миру

Як повідомлялося, раніше американська газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та секретні оцінки американських спецслужб заявила, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям з "чорного ринку" потужних ракетних двигунів, ймовірно, від українського заводу "Південмаш", який історично пов'язаний з російською ракетною програмою.

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов спростував це повідомлення, наголосивши, що Україна завжди дотримується всіх взятих на себе міжнародних зобов'язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї. 

У державному підприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" також заявили, що не постачали до Росії ні ракети, ні їхні деталі, у тому числі ракетні двигуни, а також не мають жодного зв’язку з ракетними програмами Північної Кореї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-