Уряд просить Верховну Раду уточнити закон щодо майна депортованих

Уряд просить Верховну Раду уточнити закон щодо майна депортованих

Укрінформ
Кабінет міністрів просить парламент у зв'язку з окупацією Криму та конфліктом на сході України уточнити законодавство щодо повернення чи відшкодування майна депортованим за національною ознакою особам.

Про це йдеться у законопроекті про внесення змін до Закону “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”, схваленому на засіданні уряду, зазначається на Урядовому порталі.

Зокрема, у Кабміні зауважили, що статтею цього закону передбачено, що вилучені внаслідок депортації будівлі та інше майно по можливості (якщо будинок не зайнятий, а майно збереглося) повертаються депортованій особі або її спадкоємцям натурою. У разі відсутності такої можливості заявнику відшкодовується вартість будівель та майна.

Проте у Мінсоцполітики наголошують, що на сьогодні неможливо забезпечити реалізацію цієї норми в повному обсязі у зв’язку з тим, що внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і проведення АТО на окремих територіях Донецької та Луганської областей органи державної влади не можуть виконувати свої повноваження на цих територіях.

З огляду на це уряд просить Верховну Раду доповнити закон новою частиною такого змісту:

“Особа, яка набула статусу депортованої особи, майно якої вилучене внаслідок депортації та перебуває на тимчасово окупованій території України або території проведення антитерористичної операції, має право подати заяву про компенсацію та повернення майна не пізніше трьох років після повного відновлення конституційного ладу України на зазначених територіях”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-