Гуманітарної допомоги ЄС потребують майже 4 млн українців на Донбасі

Гуманітарної допомоги ЄС потребують майже 4 млн українців на Донбасі

Укрінформ
Пріоритетом для Єврокомісії у 2017 році у наданні гуманітарної допомоги населенню на постраждалих у наслідок російської агресії територіях на сході України є інтеграція зусиль урядових органів та неурядових організацій.

Про це йшлося у понеділок на міжнародній конференції «Людське обличчя східного конфлікту», яку прийняв Соціально-економічний комітет ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«На сьогодні ми є найбільш спроможними, ніж раніше, щоб імплементувати в Україні інтегрований підхід, який би поширювався як на підконтрольні уряду території, а також на не підконтрольні», - заявив представник департаменту Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Жан-Луї Брувер.

Він констатував, що гуманітарна ситуація на територіях східної України залишається складною, драматичною і не покращується.

За словами Брувера, пріоритетом ЄС є надання гуманітарної допомоги найбільш вразливим і нужденним верствам населення, особливо тим, які проживають уздовж лінії розмежування та на непідконтрольних, тобто тимчасово окупованих Росією, територіях на сході України.

Представник Єврокомісії нагадав, що саме Євросоюз надає Україні найбільшу гуманітарну допомогу. У 2016 році її обсяг становив 26 з половиною мільйонів євро.

Брувер повідомив, що єврокомісар з гуманітарної допомоги та реагування на кризові ситуації Христос Стиліанідес планує відвідати Україну в середині лютого, що стане черговим чітким підтвердженням пріоритетності України для гуманітарної політики ЄС.

Учасникам конференції нагадали трагічні наслідки російської агресії проти України. Зокрема, про те, що близько 10 тисяч українців загинуло, 22 тисячі поранені та 3 мільйони 800 тисяч людей на сході Україні потребують негайної гуманітарної допомоги.

Як наголосив учасник Платформи громадянського суспільства ЄС-Україна Анджей Адамчик, агресія на сході України була почата Росією у відповідь на європейські прагнення українців.

«Європа повинна мати особливі моральні, політичні та гуманітарні зобов’язання і почуття солідарність перед українськими громадянами», - відзначив польський громадсько-політичний діяч.

Він підкреслив, що для усієї Європи сьогодні є спільною відповідальністю мобілізувати міжнародні зусилля на рівні урядів, а також неурядових організацій з метою пошуку і консолідації ресурсів для надання гуманітарної допомоги мільйонам нужденних українців на сході країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-