Дельфіни через війну мігрували на мілководдя Чорного моря, де мало їжі

Дельфіни через війну мігрували на мілководдя Чорного моря, де мало їжі

Укрінформ
Чорноморські дельфіни, які традиційно зимують у морських глибинах біля кримських берегів, Грузії та Туреччини, цьогоріч мігрували через вплив корабельних сонарів і бомбардування на мілководдя північно-західної частини Чорного моря.

Про це повідомив у Фейсбуці співробітник національного парку «Тузлівські лимани» еколог Іван Русєв, передає Укрінформ.

«Зазвичай ці тварини в цю пору року зимують у глибинах моря біля Криму, берегів Грузії, Туреччини. Але після повномасштабного нападу рашистів на Україну і створення армагедону для чорноморських китоподібних на Чорному морі через вплив сонарів і бомбардування багато з них були вбиті і зазнали контузій від потужних вибухів. І зараз такі контужені самотні тварини замість того, щоб бути з родинами на зимівлі на глибині моря, блукають у мілководді Північно-Західної частини Чорного моря, де дуже мало їжі», - зазначив Русєв.

Читайте також: На берег Чорного моря викинуло тисячі мертвих дельфінів

Доктор біологічних наук констатував, що в акваторії Чорного та Азовського морів живуть три види китоподібних, і сьогодні вони потребують захисту від наслідків війни.

«Задля їх збереження нацпарк «Тузлівські лимани» спільно з Інститутом зоології НАН України, Українським товариством охорони птахів подали до Міндовкілля пакет документів щодо створення великого по площі морського резервату в акваторії північно-західної частини Чорного моря. Адже війна, що вкрай негативно вплинула на чисельність і відтворення дельфінів, все одно закінчиться, тому дельфінам потрібен безпечний дім у морі для відтворення. Він там, де взагалі нема браконьєрства і рибальства», - зазначив Русєв.

Читайте також: В Україні загинули 6 мільйонів свійських тварин та щонайменше 50 тисяч дельфінів через агресію рф

Еколог застеріг: якщо не зробити цього, у повоєнний час можемо втратити дельфінів, як колись втратили тюленя-монаха, а згодом можемо втратити й екосистему Чорного моря.

Русєв також нагадав, що в Угоді про асоціацію України з ЄС і Законі «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» від 28 лютого 2019 року містяться зобов’язання України щодо «створення репрезентативної та ефективно керованої системи територій та об’єктів природно-заповідного фонду».

Як повідомлялося, за розрахунками Русєва, станом на 1 жовтня 2022 року у Чорному морі через військові дії загинули до 50 тисяч китоподібних.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-