В Україні загинули 6 мільйонів свійських тварин та щонайменше 50 тисяч дельфінів через агресію рф

В Україні загинули 6 мільйонів свійських тварин та щонайменше 50 тисяч дельфінів через агресію рф

Укрінформ
Унаслідок російської агресії в Україні загинули 6 мільйонів свійських тварин, знищено щонайменше 50 тисяч дельфінів у Чорному морі.

Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у відеозверненні до учасників саміту G20 на Балі.

"Неможливо точно порахувати обсяг забруднення атмосфери від спалених нафтобаз та інших пожеж... А ще – підірвані споруди, спалені хімічні підприємства, безліч поховань убитих тварин. Просто уявіть це: унаслідок російської агресії загинули 6 мільйонів свійських тварин. 6 мільйонів! Це офіційні дані. Знищено щонайменше 50 тисяч дельфінів у Чорному морі. Тисячі гектарів ґрунту забруднено шкідливими речовинами. Більшість із них – це родючі ґрунти. Були родючі ґрунти", - сказав Президент.

Зеленський додав, що мільйони гектарів лісу спалені обстрілами, майже 200 тисяч гектарів нашої землі забруднені мінами й снарядами, які не розірвалися. Десятки вугільних шахт затоплені, зокрема й шахта, в якій у 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух. Він уточнив, що це шахта «Юнком» у Донецькій області на захопленій росією території і затоплена вона вже кілька років саме через загарбників: "Хоча всім у москві відомо, яка це загроза не тільки для річок на Донеччині, а й для Азовського моря, а отже, для Чорноморського басейну. Лише деокупація нашої території може створити умови, щоб зняти цю загрозу", - наголосив Президент.

Читайте також: Зеленський закликав учасників саміту G20 змусити рф відмовитися від погроз ядерною зброєю

Зеленський розповів, що минулого тижня на кліматичному саміті в Єгипті запропонував створити платформу для оцінки збитків довкіллю від війни і необхідно це реалізувати.

"Маємо знайти й спільні відповіді на всі екологічні загрози, створені війною. Без цього не буде повернення до нормального, стабільного життя, і відлуння війни ще довго зберігатиметься – у вибухах мін, які забиратимуть життя дітей і дорослих, у забрудненні води, ґрунтів та атмосфери", - сказав Президент.

Він вислови вдячність усім країнам, які вже допомагають Україні із розмінуванням, і наголосив, що потрібне термінове нарощування кількості такої техніки та фахівців для цього, кошти й технології для відновлення очисних споруд: "Це все не просто українська проблема. Це виклик для усього світу".

Читайте також: Україна запропонувала направити місії МАГАТЕ на всі українські атомні станції — Зеленський

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників саміту G20 назвав 10 обов’язкових умов для припинення війни в Україні. Зокрема, йдеться про радіаційну та ядерну безпеку, продовольчу та енергетичну безпеку, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидія екоциду, недопущення ескалації, фіксація закінчення війни.

15-16 листопада на острові Балі в Індонезії проходить саміт G20.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-