U-LEAD надала роз'яснення щодо порядку фінансування добровольчих формувань

U-LEAD надала роз'яснення щодо порядку фінансування добровольчих формувань

Укрінформ
Понад 130 представників громад Кіровоградської та Сумської областей взяли участь в інформаційній сесії "Фінансування добровольчих формувань територіальних громад".

Про це Укрінформу повідомили організатори заходу - Регіональний офіс "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області.

Зазначається, що вже більш як сім тижнів громади України живуть в умовах воєнного стану і для захисту населених пунктів та жителів громад "на місцях" створюються формування територіальної оборони, добровольчі батальйони та волонтерські спільноти. У зв'язку з цим у фінансистів громад з'явилися питання щодо оперативного забезпечення та фінансування підрозділів добровольців, придбання необхідного обладнання, харчування, забезпечення одягом тощо.

Інформаційну сесію проводила радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу в Кіровоградській області Олена Савченко. Вона надала учасникам заходу роз'яснення щодо норм законодавства та навела приклади місцевих програм підтримки добровольчих формувань, обліку та списання товарно-матеріальних цінностей для підрозділів тероборони.

«Незважаючи на бойові дії, громадам необхідно дотримуватися діючого законодавства. Для використання будь-яких ресурсів має бути підстава і підтвердження цільового використання коштів. Для того, щоб виділяти гроші на заходи з територіальної оборони, в громаді має бути прийнята місцева цільова програма, у якій прописані відповідні цілі та завдання. І саме цим документом регламентуються видатки», - підкреслила Савченко.

Читайте також: Експерти U-LEAD роз’яснили громадам Тернопільщини зміни трудового законодавства під час війни

Вона ознайомила учасників з типовими прикладами назв, цілей та завдань місцевих програм.Також були розглянуті алгоритми дій органу місцевого самоврядування в разі організації харчування та розміщення підрозділів ТРО у закладах освіти громад, використання комунального транспорту для потреб ТРО, придбання та списання пального для підрозділів добровольчих та військових формувань, надання грошової допомоги сім'ям загиблих.

«Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю для добровольчих формувань територіальних громад необхідно робити шляхом надання субвенції з бюджету територіальної громади до державного бюджету. Одержувачами такої субвенції можуть бути військові частини терцентри комплектування та соціальної підтримки, підрозділи Нацгвардії. У виняткових випадках це стосується і придбання пального», - наголосила Савченко.

Експерти наголошують, що у разі придбання речей місцевою радою важливо подбати про документальне оформлення цього процесу, зокрема має бути лист командира військового формування чи підрозділу тероборони з обґрунтуванням та визначенням потреби, проведення видатків на підставі місцевої цільової програми та рішення ради про передачу матеріальних цінностей, комісійна передача на підставі акту приймання-передачі, який буде підставою для списання з балансу ОМС цих товарно-матеріальних цінностей.

Читайте також: U-LEAD передав партію гуманітарної допомоги десяти громадам на Київщині

Що стосується автотранспорту місцевих рад на потреби тероборони, то передача може здійснюватися на умовах безоплатної передачі за рішенням ОМС або на умовах примусового відчуження за рішенням військового командування з погодженням з виконкомом місцевої ради.

«Поділитися пальним із підрозділами тероборони можуть бюджетні установи при умові, що експлуатація їх службового транспорту в умовах воєнного стану неможлива. Безоплатна передача паливно мастильних матеріалів (зокрема талонів) в умовах воєнного стану повинна відбуватися за ініціативою військового командування та визначенням потреби в пальному в листі зверненні», - сказала експерт.

Для забезпечення безоплатним харчуванням членів тероборони на період запровадження воєнного стану в Україні та використання майна закладів освіти необхідно приймати місцеву програму або внести зміни до існуючих програм.

За словами Савченко, серед громад України, які не перебувають в зоні активних бойових дій, є приклади ефективного застосування діючого законодавства та розробки місцевих програм. Для громад, на території яких тривали або тривають бойові дії, дотримання бюрократичних процедур може бути відкладене, але все одно доведеться збирати документи та впорядковувати бухгалтерію.

Читайте також: U-LEAD роз’яснює громадам особливості трудових відносин у сфері освіти під час війни

«Завдання Програми «U-LEAD з Європою» - це консультування громад щодо дотримання законодавства. Роз'яснення експертів мають рекомендаційний характер. Ви ж можете приймати власні рішення під власну відповідальність в залежності від умов, у яких перебуваєте, але по завершенню все одно доведеться працювати з документами», - підкреслила Савченко.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Фото: «U-LEAD з Європою»

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-