російські війська знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС

російські війська знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС

Укрінформ
російські війська знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС.

Як передає Укрінформ, про це НАЕК "Енергоатом" повідомляє у Телеграмі.

Голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота написав у Фейсбуці: "Це все, що лишилось від наших чорнобильських документів та архівів. Те, що ми збирали десятиріччями, якась *урва просто викинула в смітник": і додав фото із залишками паперів у смітнику.

Практично всі офісні приміщення в будівлях у зоні ЧАЕС суттєво пошкоджені, розбиті й повністю розкрадені, повідомляє ДАЗВ. росіяни поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників на їхніх робочих місцях. Розграбована та знищена у Чорнобилі сучасна аналітична лабораторія вартістю 6 млн євро. Вона була унікальним комплексом із потужними аналітичними можливостями й могла надавати послуги на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, а також на стадії досліджень та розробки технологій, наголошують в Енергатомі.

Читайте також: Нацгвардія взяла під охорону Чорнобильську АЕС

З приводу радіаційного фону загальні висновки поки "робити рано, маємо запустити систему АСКРО (якщо це буде можливо, об’їзду датчиків поки не було), щоб спиратися на факти", але точкові виміри показали суттєві рівні для місцевості, в якій їх проводили, зауважили в Держагентстві з управління зоною.

Наразі відвідувати Чорнобильську зону та перебувати в ній вкрай небезпечно, зазначають фахівці через наслідки перебування там російських збройних формувань. Існують великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.

Читайте також: Директор ЧАЕС розповів про мародерство окупантів на станції

Як повідомляв Укрінформ, Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військами у перший день повномасштабної агресії – 24 лютого.

За інформацією Енергоатому, 31 березня російські війська, які захопили ЧАЕС та інші об‘єкти у зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з білоруссю.

В.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Рулан Стрілець заявив, що усі російські військові, які перебували у "Рудому лісі" на території Чорнобильської атомної електростанції, отримали значні дози опромінення.

Фото: Енергоатом

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-