Штам Омікрон підтвердили у восьми регіонах України

Штам Омікрон підтвердили у восьми регіонах України

Укрінформ
В Україні підтвердили штам коронавірусу Омікрон у 8 регіонах, одна область перебуває на межі "червоного" рівня, медична система готується до навантаження.

Про це йдеться в прес-релізі Міністерства охорони здоров'я, який є в розпорядженні Укрінформу.

«Наразі в Україні підтверджено наявність варіанту Омікрон вірусу SARS-CoV-2 у 8 регіонах (Дніпропетровська, Житомирська, Київська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Львівська, м. Київ). Дослідження проведені із використанням методу ПЛР та повногеномного секвенування у ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», - повідомили в МОЗ.

В МОЗ зазначили, що зараз темпи поширення коронавірусної хвороби поступово зростають. Вже 5 областей перейшли в помаранчеву зону. Зокрема Рівненська, Сумська та Чернівецька області потрапили до помаранчевого рівня епідемічної небезпеки через великий відсоток виявлених інфікованих серед усіх протестованих на COVID-19. На межі червоного рівня - Івано-Франківська область.

«За останній тиждень збільшилася кількість виявлених випадків захворюваності на COVID-19 та розпочинають зростати госпіталізації. Івано-Франківська область вже знову найближче до введення червоного рівня епідемічної небезпеки», - зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: МОЗ готується до хвилі Омікрону в Україні

За даними МОЗ, в Івано-Франківській області до показника тестування додались і перевищення індикаторного показника по рівню госпіталізації та динаміці госпіталізацій. Ці показники свідчать про зростання темпів госпіталізації в області пацієнтів, яким встановлено діагноз «коронавірусна хвороба».

В МОЗ наголосили, що зараз медична система знову переорієнтовується на посилення готовності до можливого навантаження.

«Станом на зараз в лікарнях по країні виділено понад 64 тисячі ліжок для госпіталізації хворих COVID-19, з них — понад 96,7% забезпечені киснем. Після введення червоного рівня епідемічної небезпеки в державних та комунальних закладах охорони здоров’я будуть призупинені планові заходи з госпіталізації для переорієнтації вивільнених ліжок на госпіталізацію хворих з коронавірусною хворобою», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Симптоми Омікрону схожі на застуду

У міністерстві наголошують, що уникнути надмірного навантаження на систему охорони здоров’я може лише збільшення масової вакцинації та дотримання існуючих протиепідемічних норм.

В МОЗ нагадують, що штам Омікрон має значно коротший інкубаційний період - за попередніми даними, він становить від 2 до 5 днів, передається в 7 разів швидше в порівнянні зі штамом Дельта. Людина, яка заражена штамом Омікрон, може інфікувати інших вже у першу добу після інфікування.

Значно частіше виникає біль у горлі (у 53% випадків проти 34% для Дельти), але автори проведених досліджень зазначають, що біль у горлі не можна вважати специфічним симптомом саме Омікрона.

Механізм передачі штаму Омікрон такий, як у попередніх штамів - повітряно-крапельний шлях передачі, тобто через дрібні крапельки рідини, що виділяються з носа та рота хворого, та потрапляють на слизові людей, які знаходять поруч.

Читайте також: Коронавірус після хвилі Омікрону еволюціонує і стане, як грип - експерт

Щеплені особи та ті, хто перехворів на COVID-19, також можуть інфікуватися, але в цьому випадку захворювання найчастіше протікає як сезонна ГРВІ.

Штам поширюється особливо інтенсивно серед людей, які не мають імунного захисту. У групі ризику - літні люди з хронічними патологіями.

В порівнянні з попередніми штамами, Омікроном стали частіше хворіти діти (за статистичними країн, де вже превалює циркуляція цього штаму).

Як повідомляв Укрінформ, за весь час пандемії в Україні підтверджено 3 780 903 випадки COVID-19, одужали 3 567 336 осіб. Водночас зафіксовано 98 712 летальних випадки. За добу 18 січня в Україні зафіксовано 12 815 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-