Безбар’єрний простір на Львівщині: уповноваженій Президента показали план

Безбар’єрний простір на Львівщині: уповноваженій Президента показали план

Фото
Укрінформ
Львівщина розробила проєкт обласного плану заходів з реалізації стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка відбувається у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Як передає Укрінформ, сьогодні його представили уповноваженій Президента України з питань безбарʼєрності Тетяні Ломакіній, повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

“Щодо конкретних напрацювань у проєкті плану заходів, як приклад інклюзивні центри. На сьогодні ці заклади є під опікою органів місцевого самоврядування, але вони не до кінця використовують державну субвенцію на залучення фахівців для роботи у цій сфері, саме через те, що є нестача таких спеціалістів і власне частина заходів буде спрямована на роботу у цій сфері. Інший напрям роботи – моніторинг будівель, які задіяні для надання різного виду послуг. Власне, профільний департамент архітектури проводитиме моніторинг цих споруд на предмет того, як їх адаптувати і покращити їх доступність для маломобільних груп»,- наголосив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності Тетяна Ломакіна зазначила, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні включає заходи для усунення перепон у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, громадянському, цифровому, фізичному, суспільному та економічному.

Читайте також: Зеленська презентувала е-версію «Довідника безбар’єрності»

“Що ми розуміємо під безбар’єрністю? Це усунути перешкоди та створити можливості. Люди говорили про бар’єри до можливості заробляти, навчатись, пересуватись та спілкуватись. Цим питанням ми приділили більше уваги. Сьогодні безбар’єрність – це внутрішня готовність врахувати потреби різних людей і створити для них зручне середовище”, - наголосила Ломакіна.

Також вона представила “Довідник безбар'єрності” і зазначила, що це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

“Це ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської. Це проєкт з відкритим кодом, створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами», - додала уповноважена Президента.

Читайте також: Розбудова безбар’єрного простору: Ломакіна закликає мерів розробити місцеві плани дій

Як повідомляв Укрінформ, до створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності було залучено 15 міністерств. Облдержадміністрації мають подати свої проєкти до 24 жовтня 2021 року.

До розробки Національної стратегії також долучилися більш як 230 експертів, понад 50 громадських організацій та аналітичних центрів із різних регіонів країни.

Фото: loda.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-