Зеленська презентувала е-версію «Довідника безбар’єрності»

Зеленська презентувала е-версію «Довідника безбар’єрності»

Фото
Укрінформ
Перша леді України Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зазначається, що посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування.

Дружина Президента закликала представників ЗМІ стати амбасадорами проєкту, відзначивши, що завдяки зусиллям та впливу медіа у суспільстві починаються видимі зміни.

Читайте також: Зеленська відкрила фотовиставку «Не|видиме життя», присвячену безбар’єрності

«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність - це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності - безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина - завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», - зазначила Зеленська.

Читайте також: «Альбом безбар’єрних рішень»: в Україні проаналізували доступність міських просторів

«Довідник безбар’єрності» - це проєкт з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати. Над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням.

Читайте також: Безбар’єрне середовище не може існувати без жестової мови – Зеленська

Ілюстраторкою виступила художниця Ольга Дегтярьова. «Мені хотілося, щоб ілюстрації однаково розуміли всі, і щоб вони відгукувалися в серці кожного. У них також присутній незримий заклик: подивіться на те, що нас оточує, по-іншому», - сказала вона.

Упорядниця довідника журналістка Тетяна Касьян наголосила, що він давно є необхідністю для всіх людей, особливо для тих, хто працює в комунікаціях.

Читайте також: Офіс Президента і МЗС перевірили на безбар'єрність, у будівлях починається ремонт

Крім того, на заході анонсували вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля. Він запланований на березень 2022 року.

«У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги - людина. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування», - зазначила Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, в липні 2021 року на засіданні Ради безбар’єрності Олена Зеленська анонсувала запуск «Довідника безбар’єрності».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-