В Одесі забудовник почав зносити історичну «Друкарню Фесенка»

В Одесі забудовник почав зносити історичну «Друкарню Фесенка»

Відео
Укрінформ
Фірма-забудовник «Одеса-Сіті» розгорнула 3 серпня роботи з демонтажу старовинної будівлі друкарні Фесенка на вулиці Ришельєвській, яка в роки УНР випускала першу українську валюту. Забудовник діє всупереч припису про незаконність знесення історичної споруди, посилаючись на рішення суду.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зранку 3 серпня будівельники завели за паркан, яким раніше обнесли історичну будівлю, автокран та іншу техніку і розпочали демонтаж конструкцій покрівлі.

Учасниця ініціативи "Врятуймо друкарню Фесенка" Лілія Андрющенко, що проживає у сусідньому будинку, розповіла журналістам, що відразу ж зателефонувала в поліцію з приводу розпочатого демонтажу будівлі. Однак поліцейський наряд не вжив заходів щодо припинення робіт.

Читайте також: Під загрозою знесення: міністерство просить надати охорону історичній будівлі в Одесі

Представник забудовника Олег Лавренюк твердить, що будівельники ведуть «підготовчі роботи» на території історичної будівлі, а на це дозвіл органів влади не потрібен.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики направило компаніям «Одеса-Сіті» та «Мартен Груп» припис про заборону проведення будівельних робіт на місці старовинної друкарні Фесенка по вулиці Ришельєвській в Одесі, доки не отримає відповідних дозволів. Пізніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до глави МВС з проханням забезпечити охорону згаданих об’єктів силами поліції.

Читайте також: В Одесі забудовник продовжує руйнувати старовинну «Друкарню Фесенка» - активісти

Протягом квітня-липня громадські діячі та представники ГО «Автомайдан», одесити провели низку масових акцій протесту проти знесення будівель друкарні Юхима Фесенка і театру «Рішельє» на вулиці Рішельєвська, 47 і 49.

Однак у травні Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов будівельної компанії "Одеса-Сіті" з вимогою зупинити дію припису МКІП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-