На Одещині уклали найбільше в Україні договорів на оренду земельних угідь - ОДА

На Одещині уклали найбільше в Україні договорів на оренду земельних угідь - ОДА

Укрінформ
На території Одещини укладено найбільше в Україні договорів на оренду земельних угідь, які перебувають у державній власності. 

Про це повідомляє прес-служба Одеської облдержадміністрації, пославшись на заступника голови ОДА Світлану Шаталову.

Станом на 14 січня загальна площа цих земельних ділянок становить 11 тисяч 800 гектарів, згідно з результатами прозорих земельних аукціонів.

"Договір, укладений за результатами торгів, – єдиний законний спосіб користуватись землею і захищати своє право на неї, запобігаючи агрорейдерству. Крім того, оренда землі є важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів. За результатами відкритих торгів торік на Одещині було продано найбільше в Україні прав на оренду земельних ділянок - удвічі більше, ніж в 2017 році", - зазначила Шаталова.

За її словами, середня ставка оренди, згідно з укладеними договорами, склала 16,8% від НГО (нормативної грошової оцінки) земельних ділянок, удвічі перевищивши стартову, яку було встановлено на рівні 8%.Це дозволило істотно збільшити надходження від оренди землі до місцевих бюджетів, які торік сягнули 51,7 мільйона гривень.

Читайте також: Торік банки найактивніше розвивали споживче кредитування - НБУ

В ОДА уточнили, що в 2017 році було передано в оренду агропідприємствам за результатами аукціонів 5 тисяч 500 гектарів землі сільськогосподарського призначення державної форми власності. Це стало можливим після повної інвентаризації земель у регіоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-