Мер Очакова під час війни купив квартиру в Іспанії й отримав 12 мільйонів готівки від матері - НАЗК

Мер Очакова під час війни купив квартиру в Іспанії й отримав 12 мільйонів готівки від матері - НАЗК

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного збагачення під час війни на 12 млн грн та інші порушення у міського голови Очакова на Миколаївщині.

Про це йдеться на сайті НАЗК, передає Укрінформ.

«Національне агентство з питань запобігання корупції здійснило повні перевірки декларацій за 2021 та 2022 роки, поданих очаківським міським головою. За результатами перевірок виявлено ознаки незаконного збагачення на суму понад 12 млн грн та ознаки декларування недостовірних відомостей на суму понад 3 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, встановлено, що під час війни у 2022 році посадовець разом із дружиною набули у власність квартиру в Іспанії площею 122,31 кв. м вартістю понад 5 млн грн. Крім того, він отримав нібито від матері подарунки у вигляді готівки на понад 12 млн грн.

Подаровані кошти значно перевищують законні доходи матері, які з 1998 року становили всього трохи більше 580 тис. грн.

Доходи міського голови Очакова та його дружини із підтверджених джерел також не давали змоги придбати квартиру в Іспанії за рахунок власних коштів.

Більше того, посадовець у декларації, серед іншого, зазначив про зростання у звітному періоді грошових активів на 2 млн грн, законність джерел походження яких не підтвердив під час перевірки.

Під час повної перевірки декларацій встановлено також, що дружина посадовця отримала на свій банківський рахунок понад 300 тис. грн від фізичної особи-підприємця, який неодноразово виконував роботи та надавав послуги для Очаківської міської ради.

Читайте також: В Україні - 10 000 гривневих мільйонерів: скільки доходів задекларували за минулий рік

Також він повідомив, що ці кошти були отримані нібито на придбання автомобіля для Очаківської міської ради. Ці твердження спростовані під час перевірки. Зазначені кошти дружина витратила на власні потреби, зокрема на придбання одягу.

За результатами встановлених фактів НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та направило їх до Національної поліції України.

Нагадаємо, що посаду мера Очакова з 2020 року займає Сергій Бичков.

Як повідомляв Укрінформ, на Миколаївщині судитимуть посадовця, який надав інформацію про розташування розвідувального корабля Великої Британії в Чорному морі та намагався завербувати мера Очакова для здачі міста окупантам.

Фото: НикВести

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-