НАЗК

05 березня 2021

02 березня 2021


Голова НАЗК направив до суду протоколи на Тупицького

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков направив до суду 2 протоколи про адміністративне порушення щодо колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького.

01 березня 2021

26 лютого 2021

19 лютого 2021

17 лютого 2021


До реєстру корупціонерів за місяць потрапили понад 470 осіб — НАЗК

Упродовж січня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло відомості про 477 осіб до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів).

08 лютого 2021


Голова НАЗК склав два протоколи на Тупицького

Голова НАЗК Олександр Новіков склав два адмінпротоколи щодо колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького через незадекларовану ділянку в Криму та через конфлікт інтересів.

03 лютого 2021

02 лютого 2021


Закон про викривачів корупції: суд захистив лікаря, який заявив про дії керівника

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), користуючись положеннями закону про викривачів корупції, захистило в суді права лікаря, який повідомив про можливі корупційні дії свого керівника.


Понад 10 тисяч чиновників уникли покарання за неподання декларацій – НАЗК

Понад 10 тисяч чиновників уникли відповідальності через рішення КСУ від 27 вересня 2020 року попри закон, який відновив кримінальну відповідальність за умисне неподання декларації та умисне декларування недостовірних відомостей.

01 лютого 2021


Глава НАЗК склав протоколи на трьох суддів КСУ

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протоколи про адміністративне правопорушення щодо суддів КСУ Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та два протоколи стосовно судді КСУ Ірини Завгородньої.

22 січня 2021


«Голос» позивається до НАЗК через призупинення державного фінансування

«Голос» просить Окружний адміністративний суд міста Києва скасувати рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, яким було зупинене державне фінансування статутної діяльності партії.

15 січня 2021

14 січня 2021

12 січня 2021

11 січня 2021


НАЗК назвало умову поновлення держфінансування «Голосу»

Через зазначення недостовірних відомостей у партійних фінансових звітах Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у 2020 році зупинило фінансування двох парламентських політичних партій - «ВО «Батьківщина» та «Голос».


НАЗК призупинило державне фінансування партії «Голос»

Національна агенція з питань запобігання корупції призупинила фінансування партії “Голос”, оскільки партія сплатила за оренду офісів кількох територіальних організацій за рахунок коштів державного фінансування.

07 січня 2021

06 січня 2021


НАЗК розповіло про зміни в оновленому реєстрі декларацій

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, який НАЗК оновило наприкінці 2020 року, став більш зручним і зрозумілим для користувачів, а робота з ним - комфортною як для суб’єктів декларування, так і для користувачів його публічної частини.

01 січня 2021

31 грудня 2020


НАЗК відкрило доступ до модернізованого Реєстру декларацій

31 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відновило роботу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстру декларацій).


Набрав чинності закон про протоколи НАЗК на суддів-корупціонерів

Набрав чинності закон, яким визначено особливості здійснення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду, зокрема, щодо складання протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.

30 грудня 2020


Зміни в майновому стані: НАЗК пояснило, що передбачає новий закон

Національне агентство з питань запобігання корупції встановлюватиме порушення щодо неподання або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише щодо тих змін, які виникли з 30 грудня 2020 року.

29 грудня 2020


Зеленський внесе у Раду схвалений РНБО законопроєкт про ув’язнення за брехню в деклараціях

Рада національної безпеки і оборони схвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування, який після доопрацювання Президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний.

28 грудня 2020


Мільйони, Bentley, садиби: ще 6 топ-чиновників уникнули покарання за брехню в деклараціях

Унаслідок рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року, ще шість топ-чиновників, серед яких двоє народних депутатів, двоє суддів, один з яких - суддя КСУ, один міський голова та один слідчий ДБР, уникли відповідальності за недостовірне декларування.


Місцеві вибори: НАЗК попереджає про можливі затримки зі спецперевірками

НАЗК попереджає про можливі затримки із опрацюванням запитів на проведення спецперевірок, оскільки через встановлення результатів місцевих виборів кількість запитів на отримання інформації для проведення спеціальної перевірки зросла у чотири рази.

25 грудня 2020


Зеленський підписав закон, що відновлює повноцінну діяльність НАЗК

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції», який парламент ухвалив 15 грудня.

23 грудня 2020


Експерти НАЗК визначили найпоширеніші корупційні схеми для незаконного отримання землі

Експерти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) визначили та проаналізували найбільш поширені корупційні схеми, якими користуються для незаконного отримання землі як фізичні особи, так і великі агрохолдинги.

21 грудня 2020


КСУ просять роз'яснити скандальне рішення щодо брехні в деклараціях

До Конституційного Суду надійшло клопотання про роз'яснення виконання рішення суду від 28 жовтня, яким скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування і контрольні повноваження НАЗК.

19 грудня 2020

18 грудня 2020


Е-декларації: закони про відновлення повноважень НАЗК пішли на підпис Зеленському

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закони, необхідні для відновлення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і направив їх на підпис Президентові.

16 грудня 2020


НАЗК у листопаді викрило 455 корупціонерів, найбільше - серед депутатів місцевих рад

Національне агентство з питань запобігання корупції протягом листопада внесло до реєстру корупціонерів відомості про 455 осіб, серед яких найбільше, понад третина, - депутати місцевих рад.

15 грудня 2020


НАЗК готує поправки до щойно ухвалених законів про відновлення повноважень агентства

Національне агентство з питань запобігання корупції проаналізувало закони про відновлення повноважень НАЗК, ухвалені Верховною Радою 15 грудня 2020 року, та сформувало три суттєві зауваження, пропозиції щодо усунення яких Агентство внесе вже найближчим часом.


Рада ухвалила закон про адмінпротоколи НАЗК щодо суддів-корупціонерів

Верховна Рада ухвалила закон, яким визначено особливості здійснення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду, зокрема, щодо складання протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.


Рада сьогодні планує ухвалити бюджет-2021 та відновити повноваження НАЗК

Верховна Рада на засіданні у вівторок планує розглянути у другому читанні законопроєкт про державний бюджет на 2021 рік, а також ухвалити законопроєкти, необхідні для відновлення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції.

14 грудня 2020


Конституційна криза: голова НАЗК просить розслідувати закриття справ судами

Голова НАЗК Олександр Новіков звернувся із листами до Генерального прокурора Ірини Венедіктової та голови Верховного Суду Валентини Данішевської через конфлікт інтересів, коли суди безпідставно закривають справи після рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.

11 грудня 2020


КСУ наполягає: Венеційська комісія визнала легітимним їхнє рішення про е-декларування

Висновки Венеційської комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи свідчать, що рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня щодо електронного декларування є легітимним і підлягає безумовному виконанню з боку держави.


Ексвласники серверів Реєстру декларацій програли суд проти НАЗК

Господарський суд міста Києва розглянув черговий позов ТОВ «Алтаюр», що є колишнім власником серверів Рестру декларацій, до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), і відмовив у задоволенні позову в повному обсязі.

10 грудня 2020


Брехня у деклараціях: НАЗК прокоментувало висновки Венеційської комісії

У проекті висновку Венеційської комісії вказано, що покарання у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації та умисне подання недостовірних відомостей з певної межі має бути збережене.


Комітет ВР рекомендує ухвалити закони про НАЗК та складання протоколу на суддів

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендував парламенту ухвалити ухвалити законопроєкти про відновлення повноважень НАЗК та особливостей складання протоколу щодо суддів.

09 грудня 2020


НАЗК співпрацюватиме з lifecell у сфері боротьби з корупцією

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та мобільний оператор lifecell оголосили перший в Україні проєкт державно-приватного партнерства у сфері боротьби з корупцією, у рамках якого викривачі корупції зможуть отримати винагороду до 1 млн грн.

08 грудня 2020


Законопроєкт про адмінпротоколи щодо корупції суддів зареєстрували у Раді

У Верховній Раді пропонують ухвалити окремим законом особливості складання Національним агентством із питань запобігання корупції (НАЗК) протоколу про адміністративні правопорушення щодо суддів і суддів Конституційного Суду.


НАЗК не може з’ясувати, скільки держслужбовців не подали декларації

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не має достовірної інформації щодо кількості державних службовців в Україні, оскільки досі не створено єдиного реєстру державних службовців.

07 грудня 2020


Президент має ветувати недосконалий закон про брехню в деклараціях — Новіков

Якщо Президент не накладе вето на компромісний закон №4460-д, яким Рада не передбачила тюремну відповідальність за недостовірне декларування, антикорупційні органи в Україні перетворяться в структури, які розслідують проступки, а не злочини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-