Уряд передав землі сільгосппризначення першим семи ОТГ

Уряд передав землі сільгосппризначення першим семи ОТГ

Децентралізація
Укрінформ
Кабінет міністрів в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення поза межами населених пунктів першим семи об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). 

Рішення про передачу земель було ухвалене на рівні уряду наприкінці січня, і наразі вступає в практичну фазу реалізації, повідомляється на Урядовому порталі.

“Сьогодні, 27 лютого 2018 року, ми віддаємо те, що належить людям, – передаємо землю у власність громадам”, - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи процес передачі землі.

Він нагадав, що реформа децентралізації розпочалася рівно 4 роки тому – в лютому 2014 року. В її основі була ідея розвитку потенціалу, який мають громади. За минулі роки процес став незворотнім, передача фінансових та адміністративних повноважень закріплена законодавчо.

За словами Гройсмана, процес передачі земель буде завершений до кінця поточного року. 

Читайте також: На Дніпропетровщині презентували концепцію "SMART громади"

Як зазначається в повідомленні, земельні ділянки загальною площею 7 810,93 га у комунальну власність отримали Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області (926,48 га); Гірсівська сільська ОТГ та Приазовська селищна ОТГ Приазовського району Запорізької області (798,48 га та 705,16 га відповідно); Смирновська сільська ОТГ Більмацького району Запорізької області (1 568,74 га); Помічнянська міська ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області (70,57 га); Оболонська сільська ОТГ Семенівського району Полтавської області (2 950,42 га); Наталинська сільська ОТГ Красноградського району Харківської області (791,08 га).

100% земельних ділянок на території зазначених ОТГ були сформовані та відомості про них були внесені до Державного земельного кадастру, що дало змогу здійснити передачу у стислі терміни – протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного звернення головним управлінням земельної служби. Процедура не потребувала витрат з державного бюджету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-