На Запоріжжі - конфлікт щодо формату ОТГ: жителі просять перевиборів сільради��

На Запоріжжі - конфлікт щодо формату ОТГ: жителі просять перевиборів сільради

736
Ukrinform
Жителі Наталівки Запорізького району вимагають від Верховної Ради призначення перевиборів сільради, адже вже рік її робота заблокована через конфлікт, який стався між громадою та депутатами. 

Офіційне звернення жителів Наталівки до українців було зачитане під час брифінгу у Верховній Раді за участі народного депутата Ігора Артюшенка та мешканців Наталівки, повідомляє сайт Запорізької облдержадміністрації. 

"Ми, жителі Наталівської сільської ради, доводимо до вашого відома, що між депутатами та виборцями Наталівської сільської ради виник конфлікт щодо формату створення об'єднаної громади: 10 із 14 депутатів Наталівської сільської ради вступили в змову з головою сусідньої сільської ради Любименком В'ячеславом Михайловичем щодо об'єднання з центром у селі Степному. Це йде проти волі жителів Наталівки та перспективного плану”, - йдеться в зверненні.

Обурені виборці відкликали чотирьох депутатів за народною ініціативою. Після цього ці депутати зібрали свою незаконну сесію. Неправомочним складом ради висловили недовіру законно обраному сільському голові Гурицькому Володимиру Едуардовичу, а також підробили документи, завірили їх незаконно виготовленою гербовою печаткою, яка і зараз знаходиться у відкликаного депутата - секретаря сільської ради Рябоконь Анжели Анатоліївни.

Читайте також: «Опора» просить депутатів пошукати альтернативу мажоритарці

Фактично відбулася спроба захоплення влади на підлеглій території, де проживає понад 3 500 людей. Це паралізувало роботу ради на весь 2017 рік: не виплачувалась заробітна плата, незаконно звільнялися працівники виконавчого комітету, за несвоєчасну сплату комунальних платежів неодноразово відключалося газо- та електропостачання.

Щодо секретаря сільської ради Рябоконь, яка теж була відкликана виборцями за народною ініціативою, вона підробила протокол незаконної сесії, закріпила його незаконно виготовленою печаткою, внесла себе в держреєстр приватним нотаріусом, у результаті чого проти неї була порушена кримінальна справа, і вона була взята під варту. Після завершення терміну тримання під вартою Рябоконь повторно ввела себе в державний реєстр як в.о. голови сільської ради. На сьогодні ця кримінальна справа знаходиться в суді Запорізького району.

Депутати спробували оскаржити своє відкликання в суді. Проте суди та Центральна виборча комісія не виявили порушень у процедурі відкликання. Та ці депутати своїх спроб не залишають усупереч інтересам жителів громади. 

“У зв'язку з цим ми просимо допомогти у вирішенні конфлікту та призначити перевибори всієї сільської ради. Нехай самі жителі Наталівської сільської ради своїм волевиявленням нарешті поставлять крапку в цьому конфлікті", - наголошується в зверненні.

На прохання жителів села Наталівка народний депутат Артюшенко зареєструє постанову про проведення позачергових виборів до Наталівської сільської ради Запорізького району.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-