Громади міст об’єднуються для захисту історичної спадщини

Громади міст об’єднуються для захисту історичної спадщини

1720
Ukrinform
Представники громад Львова, Чернігова, Чернівців, Києва, Одеси підписали угоду про створення мережі захисників культурної спадщини.

Про це на прес-конференції «Сила громад: українські міста об'єдналися для захисту історичної спадщини» в Укрінформі сказала голова Громадської організації "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова.

«Сьогодні ми зібралися тут для того, щоб об’єднати наші зусилля... створити мережу захисників культурної спадщини і зробити так, щоб нас почули всі: суспільство, Верховна Рада України, Міністерство культури, і зробити так, щоб наша культура була захищена», - наголосила вона.

Читайте також: У «місті десяти церков» на Рівненщині відкрили інфоцентр для туристів

Богдан Кожушко, голова Громадської ради при Міністерстві культури, підкреслив,  що ідея об’єднання громад основних історичних міст: Львова, Чернігова, Києва, Одеси і Чернівців підтримується на рівні Міністерства. При цьому він зазначив, що у цих  містах, зосереджена найбільша кількість  пам’яток культури, збереження яких потребують  спільних зусиль громад за допомогою і центральних органів влади. Він додав, що актуальним є питання номінування нових пам’яток культури до списку ЮНЕСКО.

«Вчора було підписано об’єднання громад. В кожному місті є свої великі проблеми. Я сподіваюся, що організації, яка буде утворена з допомогою нашої громадської ради і користуючись нашими добрими відносинами із керівництвом Міністерства культури... вдасться по кожному місту скласти якийсь план і його реалізовувати», - сказав Кожушко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>