Уряд схвалив законопроект про передачу землі в управління ОТГ - Гройсман

Уряд схвалив законопроект про передачу землі в управління ОТГ - Гройсман

Укрінформ
Кабінет міністрів України схвалив законопроект щодо передачі в управління об’єднаних територіальних громад (ОТГ) землі поза межами населених пунктів.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це закон про управління землями поза межами населених пунктів для ОТГ», - сказав Гройсман.

За його словами, документ буде одразу внесений на розгляд Верховної Ради.

Прем’єр-міністр зазначив, що буде просити  парламент на наступному тижні затвердити цей законопроект, щоб ОТГ мали повне право управління землями, навіть поза межами свого населеного пункту.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, це надасть потужний ресурс і новий поштовх для розвитку територіальних громад.  

«Вони отримають право розпоряджатися землями державної власності, вирішувати питання забудови, визначати належну базу оподаткування, це дозволить залучати в ОТГ інвестиційні кошти під інфраструктурні проекти та ефективно ними управляти. Це – важливе рішення в рамках децентралізації і підсилення можливостей громад», - Зубко.

Читайте також: Перший заступник директора-розпорядника МВФ прибуде до Києва

За його словами, законопроект пропонує зміни до Земельного кодексу, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі», надаючи додаткові повноваження сільським, селищним, міським радам ОТГ. Серед таких повноважень - право розпоряджатися землями державної власності, передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб, зміну цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих у території об’єднаних територіальних громад. Окрім того, законопроект визначає перелік земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність, та визначає термін «територія територіальної громади».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-