«Мирні дискусії» нічого не змінюють: Боррель заявив, що Європа продовжить підтримку оборони України

«Мирні дискусії» нічого не змінюють: Боррель заявив, що Європа продовжить підтримку оборони України

Укрінформ
Попри всі дискусії, що точаться нині у світі навколо «припинення вогню» в Україні, а також будь-які «мирні ініціативи» окремих європейських прем’єрів, Європа залишатиметься твердою у підтримці України в її праві на самооборону, оскільки це відповідає інтересам безпеки самої Європи та світової безпеки.

Про це у Вашингтоні під час виступу на слуханнях щодо оборони ЄС під егідою аналітичного центру Інститут Гудзона заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дехто з вас подивилися на Європейські вибори кілька тижнів тому, на візити одного з європейських прем’єр-міністрів, і запитують себе: чи Європа дійсно віддана підтримці української оброни у довгостроковій перспективі? Чи є це реальним зобов’язанням, або ж це лише пусті слова та риторика? Дозвольте мені сказати – незважаючи на все, що ви могли почути протягом кількох минулих годин, відповідь є – так. Не лише тому що це вірна річ, яку варто робити, але також тому що це в наших власних інтересах… Перемога України є екзистенційною, це вимога для нашої безпеки. І це єдиний шлях, щоб досягти миру», - зазначив Боррель.

Читайте також: Європа має відповісти силою і єдністю на спроби Путіна відновити імперію - Боррель

Він зауважив, - сьогодні у світі точаться багато розмов навколо того, що всі шукають миру в Україні. При цьому, за словами Борреля, важливо пам’ятати, що більше за всіх у світі миру прагнуть самі українці, які найбільше страждають від цієї війни. Але тоді постає очевидне питання – яким має бути цей мир. Оскільки відсутність війни, як такої, ще не означає повернення миру.

«Якщо ми приплинемо підтримувати Україну, війна буде завершена дуже швидко. Тому що Україна не зможе захиститися без нашої підтримки. Війна зупиниться, - але як? Яким буде остаточний результат цього процесу? Якою буде доля народу України, якщо Путін зайде до Києва та посадить там маріонетковий режим? Що буде кінцем історії, якщо Україна буде змушена здатися? Путін не зупиниться в Києві. І той, хто грає у глобальні ігри, має бути достатньо мужнім, щоб назвати та звинуватити того, хто розпочав цю війну. Це не є глобальною силою. Це має назву - Путін», - сказав Жозеп Боррель.

Він зауважив, що важливо завжди пам’ятати, хто є агресором, а хто – жертвою агресії, і ніколи не ставити ці категорії на один рівень. Але українські солдати б’ються, тому що вони захищають свою країну, проти якої здійснена агресія. Агресором є саме той, хто щодня запускає ракети проти мирних людей та цивільних цілей в Україні, - як це було зроблено з ударом проти найбільшої дитячої лікарні в Україні.

Читайте також: Орбан вважає, що Путін і Сі вірять у мирні переговори з Україною до кінця року - ЗМІ

«Так, ми хочемо миру. Але лише такого миру, який поважатиме український суверенітет та надаватиме безпекові гарантії. Лише це може бути реальним миром. Мир є чимось більшим за відсутність війни. І все решта, включаючи припинення вогню, лише дозволить Росії переозброїтися та знову атакувати. Лише тоді, коли Росія погодиться залишатися в межах своїх кордонів, вона перестане бути загрозою для сусідів та для всієї Європи. Для цього нам необхідно мати єдність і силу. Це єдиний рецепт, щоб стримати агресора. Це було правдою 75 років тому, і це є правдою зараз», - наголосив високий представник ЄС.

Як повідомлялося, цього тижня у Вашингтоні відбувається ювілейний 75-й саміт НАТО, одним із головних питань якого є нарощування військової допомоги для України. ЄС на цьому форумі представляють президент Європейської ради Шарль Мішель та високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-