Україна має прийняти судове рішення щодо депортації кримських татар 1944 року - Чубаров

Україна має прийняти судове рішення щодо депортації кримських татар 1944 року - Чубаров

Укрінформ
Україна має прийняти судове рішення щодо незаконної депортації кримських татар 1944 року. Це допоможе збільшити кількість країн, які визнають депортацію кримських татар геноцидом.

На цьому наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час Третього міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи, який проходить у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

"Політичне рішення (ред. щодо визнання депортації кримських татар 1944 року геноцидом) прийнято, ми маємо прийняти судове", – сказав він

За словами Чубарова, діяльність щодо визнання депортації кримських татар геноцидом перенесено від Меджлісу кримськотатарського народу на площину міжнародних організацій. "І це звернення, яке було схвалене Верховною Радою України напередодні 80-тих роковин депортації кримськотатарського народу має дуже велике значення. Схвалена спільна заява керівників Ради Європи", – додав він.

Глава Меджлісу поінформував, що питання визнання геноцидом депортації кримських татар 1944 року буде обговорюватися на наступному саміті Кримської платформи восени. "Я сподіваюся, що це приведе до того, що кількість держав, які політично визнають депортацію кримського народу геноцидом збільшиться. Зараз з моєї точки зору найближче до цього підійшли Чехія і Польща", - додав він.

В той же час, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, зазначив, що визнання депортації кримськотатарського народу в судовому плані "зависло".

"Тут є багато причин, в тому числі і повномасштабна агресія Росії. Питання відкрите, ми продовжуємо роботу. Але якби було судове рішення, це було б таким додатковим інструментом для того, щоб з'явилися б політичні рішення багатьох країн", - зауважив він.

Читайте також: У МЗС вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

При цьому Барієв зазначив, що робота з депутатами парламентів різних країн ведеться, вже є напрацювання.

"Ми очікуємо, що в цьому році будуть нові рішення, але зараз нам потрібні нові комунікації тому, що склад парламенті змінюється і нам потрібно це враховувати", – пояснив він.

Як повідомлялося, на початку травня 2024 року Верховна Рада закликала світ визнати депортацію кримських татар у 1944 році актом геноциду.

На сьогодні 4 парламенти держав визнали депортацію кримськотатарського народу геноцидом – це Україна, Латвія, Литва і Канада.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-