Примусити Росію до миру можна дипломатичним шляхом, або потужною армією - Зеленський

Примусити Росію до миру можна дипломатичним шляхом, або потужною армією - Зеленський

Укрінформ
Примусити Росію до миру можна двома шляхами, або дипломатичним, або міцною обороною й потужною армією.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час пресконференції за підсумками Глобального саміту миру у Бюргенштоці, передає Укрінформ.

За його словами, зібрання представників такої кількості поважних країн, організацій і релігійних лідерів на Глобальному саміті миру свідчить про те, що мир потрібен усім.

«Незалежність, територіальну цілісність і суверенітет визнали абсолютно всі учасники саміту. Більшість світу. Це дає потужну підтримку для України. Це один із успіхів цього саміту», – наголосив Президент України.

Він зазначив, що примусити Росію до миру можна двома шляхами. Перший – дипломатичний, другий – міцна оборона й потужна армія.

Зеленський заявив, що найголовніший успіх – це, безумовно, закінчення війни.

«Це не успіх, це єдина можливість існування в цьому світі, єдина справедлива можливість життя. І ми будемо робити все, щоб закінчити війну. Сьогодні тільки перший крок, але такий потужний», – зауважив Президент.

Читайте також: Зеленський застеріг Захід від утоми: Путін не закінчить війну в Україні, він піде далі

Він зазначив, що далі дипломатична робота продовжиться на рівні радників з питань національної безпеки. Вони розроблятимуть покроковий план щодо трьох пунктів, які містить Спільне комюніке про основи миру: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих українців.

«Безумовно, ми – частина Європи і географічно, і ментально. Але дуже важливо, щоб усі ці зустрічі були на різних континентах, на територіях країн, які, може, не об’єднані з нами кордонами, але які точно об’єднані з нами цінностями. І це дуже важливо. І тому будуть ці зустрічі і в Африці, і в Латинській Америці, у Європі, в Азії. Ми спрямовуємо зараз свої зусилля саме на це. Після цього буде план – спільний план», – підсумував Президент.

Читайте також: Присутність Росії на другому Саміті миру свідчитиме про те, що вона хоче завершити війну - Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 16 червня завершився перший Саміт миру. У підсумковому комюніке відображена позиція учасників саміту з приводу трьох питань: ядерної безпеки, продовольчої безпеки та гуманітарного виміру – обміну полоненими та повернення викрадених українських дітей. Комюніке буде відкритим для приєднання. Результати саміту будуть передані Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-