Усі учасники Саміту миру підтримали територіальну цілісність України - Зеленський

Усі учасники Саміту миру підтримали територіальну цілісність України - Зеленський

Відео
Укрінформ
Усі учасники Глобального саміту миру підтримали територіальну цілісність України. Також вони ухвалили комюніке, яке буде відкритим для підписання кожною державою, яка поважає Статут ООН.

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський у заяві за підсумками Глобального саміту миру, передає Укрінформ.

«Комюніке, яке було прийнято на саміті, повною мірою відображає наші наміри і залишається відкритим до підписання кожною країною, яка поважає Статут ООН», – сказав Зеленський.

Він подякував усім учасникам першого Глобального саміту миру за те, що зробили перші кроки до миру разом. Президент нагадав, що його учасниками стали 101 держава та міжнародна організація. «Це великий успіх для України та всіх партнерів, і наша справедлива мета полягає в тому, щоб всі країни приєдналися до нас», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що всі учасники саміту підтримали територіальну цілісність України. «Тому що не буде тривалого миру без територіальної цілісності», – додав Президент.

Він нагадав, що на саміті були детально проаналізовані три виклики: ядерна безпека, продовольча безпека та повернення полонених і депортованих осіб, включно з тисячами дітей, викрадених Росією.

«І тепер, після саміту, ми запропонували та погодили продовжити нашу спільну роботу на більш технічному рівні, на рівні радників та міністрів у форматі спеціальних зустрічей під лідерством або співлідерством окремих країн», – сказав Зеленський.

За його словами, ці групи працюватимуть так, як працювали радники лідерів країн з питань національної безпеки під час підготовки першого Саміту миру.

«Ми вже маємо попередні угоди з такими країнами, як Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Гана, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Сполучене Королівство прийняти роботу груп, очолювати їх та співочолювати», – зазначив Зеленський.

Він також запросив усі країни, «які визнають зобов’язуючу природу Статуту ООН як основу для співпраці націй, взяти участь у роботі цих груп».

«Перший та другий саміти миру повинні об'єднати нашу спільну роботу щодо деталей миру. Ми в стані війни, і в нас немає часу на довготривалу роботу. Рух до миру означає діяти швидко. Підготовка повинна займати місяці, а не роки», – заявив Президент України.

Читайте також: На Саміті миру у Швейцарії погодили спільне комюніке

«Коли План дій щодо миру буде готовим і кожен крок буде пропрацьованим, відкриється шлях до проведення другого Саміту миру, а отже – до завершення цієї війни», – зазначив Зеленський, додавши, що «вже маємо країни, які зазначили свій інтерес прийняти другий Саміт миру».

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 15-16 червня проходить перший Саміт миру. На ньому обговорюється ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. Результати саміту будуть передані Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-