Фон дер Ляєн - на Саміті миру: Замороження конфлікту в Україні призведе лише до нової війни

Фон дер Ляєн - на Саміті миру: Замороження конфлікту в Україні призведе лише до нової війни

Укрінформ
Будь-яке замороження конфлікту в Україні не призведе до миру, але стане передумовою для нової загарбницької війни. Саме тому Україна потребує всеохоплюючого та стійкого миру  з дотриманням принципів Хартії ООН, які є важливими для всіх країн світу. 

Про це сьогодні під час виступу на Саміті миру заявила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Замороження конфлікту сьогодні, коли іноземні війська окуповують українську землю, не є відповіддю. Де факто, це рецепт для подальшої агресивної війни. Натомість ми маємо підтримати всеосяжний, справедливий та стійкий мир для України. Такий мир, що відновить суверенітет та територіальну цілісність України, непорушність всіх кордонів, суверенітет всіх народів, -  саме це є ставкою», - зазначила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що лідери та офіційні особи країн світу прибули сьогодні у Швейцарію з різних місць, які мають різну історію, і вони не завжди бачать цей світ однаково. Але всі країни і всі народи цінують свою незалежність і свободу, повагу до власних кордонів, право самим визначати власну долю.

«Це також те, чого хоче народ України. Їхнє найбільше прагнення - бути незалежними, вільними та жити в мирі. Вони хочуть, щоб ракети припинили вражати їхні міста. Вони хочуть жити вільними від страху. Вони хочуть, щоб їхні діти були у безпеці й не були вимушені постійно непокоїтися наступними сиренами повітряної тривоги. Насправді це є правом для всіх країн та для всіх народів. Саме тому ми сьогодні тут, щоб допомогти покласти край цій жорстокій та невиправданій війні, конфлікту, який зруйнував життя та призвів до переміщення мільйонів людей», - сказала президент Єврокомісії.

Вона нагадала, що відлуння російської агресії прокотилося по усій планеті, призвела до різкого зростання цін на енергію та продовольство. Ця війна поставила перед усім світом правомірне питання – чи це є вірним, коли більша країна може вдиратися та забирати території меншого сусіда. Відповідь, безумовно, – ні. Це записано в Хартії Об’єднаних націй, і саме тому настільки важливо, щоб учасники Саміту миру підтвердили її чинність та висловили тверду підтримку її принципам.

«Історія вчить нас, що шлях до миру завжди сповнений викликами. Точно так відбувалося тоді, коли на руїнах Другої світової війни народилися Об’єднані Нації. Сьогодні ми маємо знову запалити цей маяк надії для глобального миру й безпеки. Ми у міжнародній спільноті маємо стояти разом, підтримувати Україну у її зусиллях з досягнення миру, - саме так ми відкриємо дорогу до миру. Саме так ми відкриємо шлях, який дозволить відновити життя та зруйновані домівки. Це той шлях, яким ми відновимо міжнародний мир і безпеку. Наше спільне завдання - підтвердити верховенство Хартії ООН», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також: Шольц назвав пропозиції Путіна перед Самітом миру «несерйозними»

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні, 15 червня, стартував перший Саміт миру за участі 101 делегації від країн світу та міжнародних організацій. Головними питаннями для обговорення під час саміту, є три складові української Формули миру: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Фото: Olivier Hoslet/EPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-