ЄС закликав Росію звільнити цивільних українців та надати списки полонених

ЄС закликав Росію звільнити цивільних українців та надати списки полонених

Заява
Укрінформ
Євросоюз закликає Росію звільнити усіх свавільно затриманих цивільних українців та надати вичерпні списки і місцеперебування всіх українців, позбавлених волі.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у заяві ЄС щодо агресії Російської Федерації проти України, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

«ЄС вкотре закликає Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, зокрема, негайно і беззастережно звільнити всіх свавільно затриманих українських цивільних осіб та надати вичерпні списки імен і місцеперебування всіх українців, позбавлених волі. Ми повторюємо заклик ЄС до негайного звільнення трьох співробітників СММ ОБСЄ, які були свавільно затримані Росією. Росія також повинна забезпечити негайний, безпечний і безперешкодний доступ МКЧХ до всіх місць, де утримуються українці, як на тимчасово окупованих українських територіях, так і в Росії», - підкреслюється в заяві.

У ЄС також вказали на те, що питання зниклих безвісти українських цивільних осіб «нерозривно пов'язане зі становищем тисяч українських дітей, які залишаються безвісти зниклими після примусового переміщення або депортації Росією».

«У цьому контексті варто нагадати один із висновків відповідної доповіді «московського механізму» від травня 2023 року - а саме, що Росія постійно ігнорує свої обов'язки та зобов'язання в рамках міжнародного гуманітарного права щодо реєстрації, відстеження, зв'язку та відновлення контактів з сім'ями цих дітей, посилюючи тяжкість їхнього становища», - йдеться у заяві.

Читайте також: Лубінець: Шукаємо посередників, які можуть вплинути на позицію РФ щодо обміну оборонців Маріуполя

Наголошується, що Росія та її керівництво «повинні понести повну відповідальність за ведення агресивної війни проти України та інші найтяжчі злочини за міжнародним правом, а також за величезну шкоду, заподіяну війною». «ЄС твердо налаштований на забезпечення повної відповідальності за всі злочини, скоєні у зв'язку з агресивною війною Росії проти України, включаючи права жертв на правосуддя та відшкодування, а також гарантії неповторення», - заявили в Євросоюзі.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що, за офіційними даними, в місцях несвободи РФ перебувають майже 1700 цивільних осіб, з них майже 900 - підтверджено МКЧХ. Однак у статусі безвісти зниклих офіційно зафіксовано близько 14 тис. цивільних осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-