Костін в Гаазі назвав символічним запуск Реєстру збитків 2 квітня

Костін в Гаазі назвав символічним запуск Реєстру збитків 2 квітня

Укрінформ
Генпрокурор Андрій Костін назвав символічним запуск подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України 2 квітня.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, про це він сказав під час підсумкової пресконференції за результатами міжнародної конференції “Відновлення справедливості для України” в Гаазі.

“Сьогодні запуск Реєстру збитків для перших заяв є ще однією віхою у забезпеченні повної та всебічної відповідальності держави-агресора. Чому сьогодні? 2 квітня? Тому що це дуже символічно. Оскільки цими днями - друга річниця визволення ключового регіону від російської окупації. Два роки тому в Бучі, Ірпені, Бородянці ми всі побачили справжнє обличчя так званого русского мира, який складається з вбивств, тортур і знищення”, - сказав він.

Костін також наголосив, що за трохи більше ніж місяць окупації Київської області агресор вчинив практично всі види воєнних злочинів: вбивства, тортури, сексуальне насильство.

"Ви ніколи не знайдете жодного воєнного злочину, який не був би скоєний на території Київської області. Пізніше подібні звірства ми виявили у всіх регіонах України, які звільнили від ворога згодом у вересні та листопаді 2022 року”, - сказав він.

Читайте також: У Європі заморожено €37 мільярдів приватних та €208 мільярдів державних російських активів

Як повідомляв Укрінформ, у Гаазі на міжнародній конференції "Відновлення справедливості для України" оголосили про запуск подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Реєстр починає приймати заяви на компенсацію шкоди постраждалим від збройної агресії РФ. Поки що йдеться про одну категорію заявників, а саме пошкодження або знищення житлового майна. Загалом Реєстр налічуватиме понад 40 категорій. Реєстр збитків завданих агресією РФ проти України – це перша складова глобального компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом із міжнародними партнерами. Передбачається, що компенсаційний механізм включатиме Реєстр збитків, та в майбутньому – комісію з розгляду заяв та відповідний фонд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-