У Давосі підписали спільне комюніке України та Швейцарії

У Давосі підписали спільне комюніке України та Швейцарії

Укрінформ
За результатами консультацій у Давосі Швейцарія та Україна, співголови четвертої зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики, погодили спільне комюніке.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства юстиції України.

Зазначається, що в документі зафіксована згода, що безпека України є невіддільною частиною світової та регіональної безпеки, тому війна проти нашої держави – це один із основних дестабілізаційних чинників у світі.

«Через це мирні зусилля необхідно значно наростити, щоб покласти край війні справедливим і всеосяжним шляхом. Завданням світової спільноти є не тільки завершення війни, а й подолання наслідків усіх тих криз, які були нею породжені по всьому світу», – йдеться в комюніке.

Читайте також: Зеленський проведе у Давосі двосторонні зустрічі з представниками Євросоюзу і НАТО

Також зазначається, як інформує пресслужба відомства, що всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України та всього світу має ґрунтуватися лише на Статуті ООН, відповідних резолюціях Генеральної Асамблеї ООН та ключових принципах міжнародного права.

«Ця зустріч заклала необхідні передумови для підготовки зустрічі лідерів країн та урядів, яка може дати старт на високому рівні для створення універсальної основи спільного бачення та шляхів досягнення всеохопного, справедливого та міцного миру для України на основі Української формули миру. Зустріч лідерів може також дати початок тематичним зустрічам у різних країнах на міністерському, парламентському, експертному та інших рівнях для підготовки детальних пропозицій для лідерів», – наголошено в комюніке.

Читайте також: Тема війни в Україні домінуватиме на форумі в Давосі - Дуда

Як повідомлялося, у швейцарському місті Давос проходить четверта зустріч радників із питань національної безпеки та політичних радників за участю керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

16 січня зі спеціальним зверненням на ВЕФ у Давосі виступить Президент України Володимир Зеленський, який вже прибув до Швейцарії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-