Україна та Румунія почали переговори щодо угоди про гарантії безпеки

Україна та Румунія почали переговори щодо угоди про гарантії безпеки

Укрінформ
Україна та Румунія розпочали переговори про укладення двосторонньої безпекової угоди.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Офісу Президента.

Двосторонні переговори стартували на полях четвертої зустрічі радників з питань національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації Формули миру у швейцарському Давосі на виконання доручення Президента Володимира Зеленського в межах Спільної декларації G7 про підтримку України.

Від української сторони участь у переговорах узяв, зокрема, керівник ОП Андрій Єрмак, від румунської – державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії Юліан Фота.

Як зауважили в Офісі Президента, розпочаті переговори ознаменували підвищення двосторонніх відносин до рівня стратегічного партнерства, що стало логічним продовженням домовленостей за результатами телефонної розмови президентів України та Румунії від 9 січня поточного року та кроком на виконання Спільної декларації лідерів обох держав від 10 жовтня 2023 року.

Таким чином, Румунія стала дев'ятою державою, яка розпочала з Україною двосторонні безпекові переговори та вкотре підтвердила непохитну підтримку її незалежності й територіальної цілісності, а також європейського і євроатлантичного шляхів.

Заступник керівника ОП Ігор Жовква наголосив, що без Румунії неможливо уявити повноцінні гарантії безпеки в Європі, зокрема в Чорноморському регіоні.

Зі свого боку заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький висловив подяку Румунії та румунському народу за їхню постійну допомогу.

Читайте також: Україна і Литва починають роботу щодо угоди про гарантії безпеки

Сторони обговорили основні елементи майбутньої двосторонньої безпекової угоди й узгодили модальності подальших переговорів.

Як повідомляв Укрінформ, 12 липня на полях саміту НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 погодили Спільну декларацію про підтримку України. У документі йшлося, зокрема, про роботу над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки.

12 січня відбулося підписання безпекової угоди між Україною та Великою Британією. Вона передбачає сторічне партнерство, щорічне надання додаткової допомоги впродовж десяти років й автоматичне надання Україні зброї в разі будь-якої агресії.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що станом на січень Україна веде перемовини про підписання аналогічних угод ще з 30 державами-партнерами, які підтримали декларацію лідерів G7.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-