Рада ЄС перед самітом відзначила прогрес України на шляху до членства в ЄС

Рада ЄС перед самітом відзначила прогрес України на шляху до членства в ЄС

Укрінформ
Рада ЄС оприлюднила  висновки щодо розширення Європейського Союзу, які, зокрема, відзначають прогрес України на шляху реформ, необхідних для набуття повноправного членства в ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у висновках Ради ЄС, які оприлюднені сьогодні на сайті Європейської ради, практично за добу до розгляду на рівні глав держав та урядів європейських країн питання щодо початку переговорів з Україною про членство в ЄС.

«Рада ЄС відзначає суттєвий прогрес, якого Україна досягла для виконання завдань, що забезпечують її кандидатський статус, незважаючи на той факт, що Україна перебуває під атакою. Рада ЄС взяла до уваги доповідь Європейської комісії від 8 листопада щодо України та її рекомендації та очікує на майбутню дискусію на Європейській раді з цього приводу», - наголошується у документі.

Як зазначили представники країн-членів, ЄС готовий надалі допомагати Україні у провадженні реформ та у їх імплементації, включаючи ті, що необхідні для подальшого просування до членства в ЄС, та готові підтримувати Україну у відновленні та у відбудові.

Читайте також: Рада схвалила звернення до країн ЄС - просить підтримати початок переговорів про вступ України

Рада ЄС відзначила прогрес України у реформах щодо верховенства права, у судовій реформі, у вдосконаленні системи державного управління та у боротьбі з корупцією, та закликала Україну продовжувати такі зусилля. Окрему увагу документ приділяє координації зусиль з підвищення енергетичної та фінансової стійкості України в умовах російської військової агресії.

«Рада ЄС підтверджує своє рішуче засудження російської агресивної війни проти України та непохитну підтримку Європейським Союзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також невід’ємне право на самооборону проти російської агресії. ЄС буде продовжувати підтримувати Україну та український народ у боротьбі проти триваючої російської війни так довго, як це буде необхідним», - підкреслює Рада ЄС у своїх висновках.

Читайте також: Поставити Орбана на місце: в ЄС є варіанти – аж до ліквідації вето

Як вже повідомлялося, 8 листопада поточного року Європейська комісія оприлюднила доповідь щодо політики розширення ЄС у 2023 році, до якої вперше були включені оцінки щодо прогресу України, Молдови й Грузії, поряд із висновками щодо інших кандидатів з числа країн Західних Балкан й Туреччини.

14-15 грудня в Брюсселі відбудеться зустріч глав держав та урядів країн Євросоюзу, які мають на вищому рівні розглянути стратегічне рішення щодо початку переговорів з Україною та Молдовою щодо членства в ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-